$
נדל"ן

הקרב על מגדל אסותא, סיבוב שני: התושבים מבקשים לערער למועצה הארצית

לאחר שהצליחו לקצץ 12 מ־38 הקומות שתוכננו להיבנות במתחם ששירת את בית החולים אסותא בתל אביב, החליטו התושבים לערער על הקמתו

שי פאוזנר 21:2920.06.09

קבוצת "מאבק אסותא" יוצאת לסיבוב נוסף כדי למנוע את הקמת המגדל בן 26 הקומות במתחם ששירת עד לאחרונה את בית החולים אסותא בתל אביב. זאת, לאחר הצלחת הקבוצה להביא ל"חיתוך" של 12 קומות מגובהו של המגדל המתוכנן, ל־26 קומות מעל קומת קרקע, במקום 38 קומות כפי שביקש שעיה בוימלגרין,

בעל השליטה באזורים.

 

התושבים מבקשים עתה רשות ערעור בפני המועצה הארצית לתכנון ובנייה נגד החלטת ועדת המשנה להתנגדויות הפועלת במחוז תל אביב, אשר אישרה את תוכנית המגדל המקוצצת. כמו כן, הם מבקשים לקדם דיון עקרוני בנושא הקמת מגדלים בלב המרקם העירוני של תל אביב - ממנו נמנעה עד כה הוועדה המחוזית, המעדיפה לדון בתוכניות בנייה כל אחת בפני עצמה.

 

לדברי העותרים המבקשים למנוע את הקמת המגדל, התוכנית מעלה את הסוגיה העקרונית של הקמת מגדלים בחלקים שונים של העיר שבהם מתעוררת מחלוקת ציבורית קשה, הראויה להתברר בפני הוועדה הארצית. המערערים מצביעים על מגדל אסותא כדוגמה למבנה חריג בלב המרקם העירוני העדין של תוכנית גדס, העתיד לקום במגרש שבו מבנים לשימור.

 

"מאבק אסותא" מתנהל ביוזמת תושבי האזור, וזכה לשיתוף ותמיכה של עמותת אדם טבע ודין, החברה להגנת הטבעה ותושבים מכל רחבי העיר. העתירה הוגשה באמצעות עו"ד גדי טל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x