$
נדל"ן

מזוז החליט: אסיפת קק"ל בעניין הסכם הקרקעות עם המינהל תתקיים ביום ה'

יו"ר קק"ל: "אני מודה ליועץ המשפטי על כך שבהחלטתו זו נוכל לקיים הליך דמוקרטי רחב כפי שרצינו מלכתחילה ובו ישתתפו כמה שיותר מחברי האסיפה"

אורי חודי 12:5114.06.09

 

ישיבת המליאה הכללית של קרן קיימת לישראל (קק"ל), שהיתה אמורה להתקיים היום ולאשר את הסכם הקרקעות עם המדינה - תידחה ליום חמישי. כך קבע

היום בית המשפט המחוזי בירושלים, בהתאם לעמדת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז.

 

ביום שישי הציע בית המשפט לדחות בכשבוע את האסיפה. השופט נועם סולברג קבע כי את ההחלטה הסופית יקבל מזוז. היום שלחה היועצת המשפטית של קק"ל מכתב למזוז בו היא מציינת כי אישור דחיית האסיפה הכללית ל-18 בחודש חיוני - בעקבות פניות של צירים מחו"ל המבקשים להשתתף בישיבה.

 

היועץ המשפטי לממשלה הודיע היום לבית המשפט ולקק"ל כי "המדינה סבורה שראוי שהנוסח שיונח על שולחן הכנסת (במסגרת הדיון על חוק ההסדרים, א"ח) יתאם להסכמות. עם זאת, לאור המלצת בית המשפט ולאור פניית מ"מ היועץ המשפטי של קק"ל מהיום, נוסח הצעת החוק שיונח על שולחן הכנסת יהיה הנוסח הנוכחי, וככל שהסכם העקרונות יאושר על ידי מליאת האסיפה הכללית של קק"ל לא יאוחר מ-18 ביוני - לא יהיו שינויים בהצעת החוק ובהסכם העקרונות".

 

 

יו"ר קק"ל אפי שטנצלר, אמר: "היועץ המשפטי לממשלה שינה בכך את עמדת המדינה שחייבה אותנו בתחילה לקיים את האסיפה לפני 15 ביוני. אני מודה ליועץ המשפטי על כך שבהחלטתו זו נוכל לקיים הליך דמוקרטי רחב כפי שרצינו מלכתחילה ובו ישתתפו כמה שיותר מחברי האסיפה של קק"ל".

 

המלצת בית המשפט באה בעקבות טענות המתנגדים להסכם הקרקעות, ולפיהן קק"ל מבקשת לקיים את האסיפה לפני הגעתם של נציגי המליאה הכללית של הארגון מחו"ל. לדברי המתנגדים, רוב הנציגים העתידים להגיע בהמשך השבוע אינם תומכים בהסכם.

 

לפי ההסכם בין קק"ל למדינה, יועברו שטחי קרקע נרחבים שנמצאים היום בבעלות הקרן במרכז הארץ לבעלות המדינה. קק"ל תקבל בתמורה קרקעות בנגב ובגליל. חילופי הקרקע יאפשרו את העברת הבעלות המלאה לידיהם של כ-200 אלף חוכרים המתגוררים בבנייה רוויה (דירות) על קרקעות קק"ל ולכ-90 אלף חוכרים בבנייה נמוכה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x