$
נדל"ן

עיריית תל אביב מייעדת מכרז בשכונת שפירא לדיור לצעירים

תוציא לקראת סוף השנה מכרז לבניית 72 יחידות דיור של 80-90 מ"ר בשכונה. טרם הוחלט אם אלה ייועדו להשכרה או יימכרו במחיר אטרקטיבי לזוגות צעירים. יו"ר פירמת שמאות המקרקעין: "עיריית תל אביב לא מטפלת בנושא הדיור לצעירים בצורה יסודית ורצינית"

דותן לוי ואורי חודי 08:1009.06.09

עיריית תל אביב מאיצה את תוכניתה לדיור בר השגה בעיר. ל"כלכליסט" נודע כי לקראת סוף 2009 מתכננת העירייה לפרסם מכרז לבניית 72 יחידות דיור של 80–90 מ"ר בשכונת שפירא, בין הרחובות דה מודינה ובעל העקידה. עם זאת, בכיר בעירייה מסר כי טרם הוחלט אם הדירות ייועדו להשכרה או יימכרו

לזוגות צעירים במחיר מופחת.

 

שכונת שפירא סומנה על ידי עיריית תל אביב כיעד אטרקטיבי להשקעה ומגורים לצעירים. תוכניות העירייה משכו לאזור כמה יזמים שעזרו להתחדשות השכונה ואף העלו את מחירי הנדל"ן באזור.

 

אתמול פורסם, כי שוק עלייה, המשתרע על שמונה דונמים בעיר, ייועד אף הוא למתחם דיור, אשר חלקו יושכר לצעירים. בכוונת העירייה לשנות את התב"ע הקיימת במקום, כדי שתאפשר להקים על השטח ארבעה מבנים נמוכים שיכללו 160 יחידות דיור. במכרז שתוציא העירייה יחויב היזם הזוכה לבנות כ־50 דירות בנות 50 מ"ר האחת, שיושכרו לצעירים לפי קריטריונים שתקבע העירייה ובמחירים מופחתים, לעשר שנים. יתר הדירות יהיו בנות 90 מ"ר.

 

"עיריית תל אביב לא מטפלת בנושא הדיור לצעירים בצורה יסודית ורצינית", כך לדברי אהוד המאירי, יו"ר פירמת שמאות המקרקעין והייעוץ הכלכלי אהוד המאירי ושות'. לדבריו, "עיריית תל אביב מניחה כנראה שתושביה מטומטמים דיים כדי להאמין שמצוקת הדיור בעיר מטופלת על ידי שורה של אקטים חסרי משמעות. לאחר שבמשך שנתיים דנה ועדה לדיור בר השגה בפתרונות דיור לצעירים פרסמה העיריה את מסקנתה המתבקשת - בזבוז משאבים ציבוריים ופתח לשחיתות וטובות הנאה אפשריות ל120 מיוחסים, בשני פרויקטים עירוניים".

 

לדבריו, ההישג האדיר לכאורה של העירייה מספק פתרון ל-120 תושבים בלבד. "לו באמת רצתה העירייה להניע תהליך רציני וייסודי היתה נוקטת בסדרת פעולות פשוטות שהראשונה בהם שיקום, בעיר תל אביב פזורים עשרות מבני תעשייה זעירה שננטשו לפני שנים אשר כח השוק והביקוש למגורים זולים בעיר תל אביב הפכו את ייעודם בפועל למגורים (תופעת הלופטים) במקום לחבק את התופעה ולהנחיל שינוי רגולטורי פשוט שיאפשר לכל אחד מגורים בעיר בעלות סבירה מעדיפה העירייה לפנותם מהמבנים ולצאת להליך מסורבל ויקר של בניית מבנים חדשים. פינוי דירות מגורים מאזורי תעשיה בהגדרה מקטינים את ההיצע ומעתיקים את הביקושים לאזורים אחרים בעיר, ובהם המחירים עולים.

 

המאירי טוען כי הרציונל המוצג בגאון כי העירייה פועלת להקמת מבני מגורים הוא טעות מצערת או בדיחה מצויינת שהרי המכרז שיפתח יארך חודשים רבים והליך הבנייה יארך שנים, שינוי ייעוד מבני התעשייה לא יעלה לעיריית תל אביב אגורה ואף יניב לה מיליונים מהיטלי השבחה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x