שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

שלמה אייזנברג מכר את מתחם אסותא תמורת 892 מיליון שקל

התמורה עבור המתחם ברמת החי"ל תועבר על ידי אסותא בתוך 45 יום. את בניין בית החולים החדש בנתה חברת אביב בעבור חברת עוגן נדל"ן שבשליטת אייזנברג. לפני שנה עוד ניהלה עוגן מו"מ עם חברת הביטוח מגדל, על סכום של 1.4 מיליארד שקל; כעת היא נאלצה להתפשר

גולן חזני 13:1220.05.09

חברת עוגן נדל"ן, שבשליטת שלמה אייזנברג, חתמה לפנות בוקר (ד') על מכירת מתחם אסותא ברמת החי"ל, תמורת 892 מיליון שקל.

 

רשת בתי החולים של מכבי תקבל לידיה את המבנה הענק של בית החולים שייפתח בקרוב ותעביר את הסכום תמורתו בתוך 45 יום.

 

עוגן מציינת בהודעתה לבורסה,

כי בכוונתה לרכוש בתמורה שתתקבל מאסותא נכסים חדשים, כדי לדחות בכך את תשלום מס השבח מהמכירה. החברה תרשום מהמכירה רווח של 149 מיליון שקל.

 

לפני כשנה ניהלה חברת הביטוח מגדל מגעים עם עוגן, שהייתה בשליטת ארקדי גאידמק, לרכישת המתחם ב-1.4 מיליארד שקל. המו"מ ההוא התפוצץ והמשבר הפיננסי של השנה האחרונה אילץ את עוגן להתפשר על המחיר שסגרה לבסוף עם אסותא.

 

חברת אביב היא שבנתה את בית החולים החדש בתל אביב, בעבור חברת עוגן נדל"ן, יזם הפרויקט. מדובר בבית החולים הראשון בעשור האחרון, שנבנה בשלמותו, על ידי חברה קבלנית מבצעת אחת.

 

הפרויקט משתרע על פני 84 אלף מ"ר עילי ו-80 אלף מ"ר חניונים. מרבית הפרויקט בנוי ו-60% מהשטח הושכר לבית החולים אסותא, לתקופה של 25 שנה, תמורת 52 מיליון שקל.

 

בבניית בית החולים שייפתח בקרוב מאוד הושקעו כ-700 מיליון שקל. הוא ממוקם ברחוב הברזל ברמת החי"ל, בלב אזור התעסוקה וההייטק.

לפני שנה וחצי נחתם בין עוגן נדל"ן לחברות מקבוצת מכבי שירותי בריאות חוזה להקמת והשכרת מבנה למשרדים, מרפאות, חדרי ניתוח ומרכז החלמה ושיקום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x