$
נדל"ן

בנין עלית: ממפעל לשוקולד לבניין המחלקה לאומנות

בשבוע הבא ייחנך בר"ג בנין עלית מחדש לאחר תהליך שימור ארוך. את המבנה יאכלסו סטודנטים הלומדים במחלקה לאמנות רב-תחומית בשנקר

אורי חודי 12:0913.05.09
צבי בר. "חלק מהפיתוח הסביבתי" צבי בר. "חלק מהפיתוח הסביבתי" צילום: שאול גולן

בניין עלית ההיסטורי ברמת גן, שאכלס בעבר את בית החרושת לשוקולד מחדש את פניו. בשבוע הבא ייחנך המבנה מחדש לאחר שעבר תהליך שימור ארוך. את המבנה המחודש יאכלסו סטודנטים הלומדים במחלקה לאמנות רב-תחומית בשנקר.

 

בתהליך השימור של הבניין הושקעו כ-5 מליון שקלים, והוא נעשה בהנחיית האדריכלית ניצה סמוק. במהלך עבודת השיפוץ הפנימי שוחזרו הפתחים ההיסטוריים, החלונות והפתחים העגולים מעליהם, תוך התחקות אחר המודל הישן וההיסטורי של הבנין. כמו כן, במסגרת העבודות, נחשף שטח בן 400 מ"ר של הרצפה המקורית בחלקן המערבי של קומת הקרקע והקומה הראשונה.

 

צבי בר, ראש עיריית רמתגן מציין כי "מועצת עיריית רמת גן בחרה בשנקר כראויים ומתאימים ביותר לאכלס את הבניין שהיה מיועד לשימור והועמד לרשות הציבור. עיריית רמת גן רואה בפרויקט זה חלק מהפיתוח הסביבתי של האזור ושואפת לשלב את סביבת הבניין כחלק מהמרחב הציבורי המקיף אותו, בכוונת העירייה להפוך את מתחם הבורסה וסביבתו למתחם צעיר חי ושוקק חיים ביום ובלילה. שיתוף הפעולה עם שנקר הינו חלק מתוכניתה הנרחבת של העירייה להעניק למתחם הבורסה זווית סטודנטיאלית ודינאמית".

 

דנה עזריאלי, יו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי של מכללת שנקר: "שנקר בעיני הוא אחד המוסדות לאומנות המרגשים בעולם, המצליח לשלב בין רמה אקדמית גבוהה לבין חינוך לעשייה יצירתית פורצת דרך וחוצה תחומים. אני גאה להיות חלק ממוסד זה ומאמינה כי הקמת המחלקה החדשה לאומנות רוחבית דווקא בבניין עלית ההיסטורי, הנמצא בלב העשייה העירונית-מסחרית הסואנת, תוסיף לאזור ולעיר רמת גן מימד נוסף של אומנות, כזו המחוברת אל לב ההתרחשות העכשווית".

 

בטקס חנוכת הבניין העתיד להתקיים ביום חמישי, ה-21 במאי במסגרת אירועי חבר הנאמנים הבינלאומי של שנקר, ישתתפו בין השאר שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, צבי בר, ראש עיריית רמת גן, דנה עזריאלי, יו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי, ופרופסור אמוץ וינברג, נשיא שנקר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x