$
נדל"ן

עסקה יוקרתית: מחצית מברגרואין רזידנטיאל תימכר לאחים חג'ג' ולאחים כהן תמורת 60 מיליון שקל

הנכס העיקרי של החברה, שעיקר עיסוקה בתחום נדל"ן היוקרה בתל אביב, הוא מגדל מאייר ברוטשילד. האחים חג'ג' ינצלו את הידע שרכשו בארגון קבוצות רכישה, כדי לקדם את מכירת הדירות במגדל

דותן לוי 11:2412.04.09

האחים יצחק ועדו חג'ג', ממארגני קבוצות הרכישה המובילים בישראל, יחד עם האחים כהן, ממייסדי חברת יד פז, שהתמזגה עם פקר פלדה, יחלו לפעול בקרוב בתחום דיור היוקרה.

 

ביום רביעי האחרון חתמו שתי המשפחות על הסכם לרכישת 50% ממניות חברת ברגרואין רזידנטיאל (25% לכל משפחה),

המחזיקה בפרויקטים בתחום הנדל"ן ובתוכם מגדל מאייר היוקרתי בשדרות רוטשילד בתל אביב. הרכישה תתבצע בתמורה להזרמה של 60 מיליון שקל לחברה.

 

הקבוצה תיכנס כשותף אסטרטגי מלא לקידום הפרויקטים השונים בהן עוסקת החברה, כאשר ההערכה היא, שהאחים חג'ג' יפעילו את הקשרים והמוניטין שצברו בתחום הנדל"ן, בכדי לקדם את מכירת הדירות במגדל ברוטשילד.

 

החברה שנרכשה היא חלק מקבוצת ההשקעות הבינלאומיות "ברגרואין", שהוקמה ב-1984, ונמצאת בבעלות פרטית של המיליארדר האמריקאי ניקולס ברגרואין. קבוצת "ברגרואין רזידנטיאל" הוקמה ב-2006 ומרכזת את פעילותה בשוק נדל"ן היוקרה בתל אביב.

 

פרויקט הדגל של החברה הינו מגדל מאייר, אשר מתוכנן על-ידי אדריכל העל ריצ'ארד מאייר מניו יורק. עד כה שווקו כ-30% משטח המגדל ליהודים עשירים מכל העולם, בתמורה ללמעלה מרבע מיליארד שקל.

 

החברה אף מחזיקה בשמונה נכסים שונים, מרביתם לשימור, בשכונת נחלת בנימין בתל אביב, אשר שימורם ופיתוחם עשוי לשדרג את נחלת בנימין לאחד מאזורי היוקרה הנחשבים בתל אביב. כמו כן, מחזיקה החברה בנכס ברחוב אחד העם בתל אביב ובקרקע לבנייה בכרכור.

 

מצד הרוכשים, מרכזת קבוצת חג'ג' את מרבית פעילותה בשוק הנדל"ן למגורים, בעיקר בתל אביב, ומתמחה בארגון של קבוצות רכישה. הקבוצה בונה כיום כ-25 פרויקטים ברחבי העיר בלבד, בעיקר מגורי יוקרה. בין הקבוצות האחרונות שיזמה הקבוצה: מכירתם של כ-40 מגרשים בסביון, עבור חברת אפריקה ישראל. על-פי ההסכם עם ברגרואין, האחים חג'ג' יוכלו לעסוק במקביל בפעילותם בפרויקטים אחרים.

 

הקבוצה השנייה, קבוצת כהן, המיוצגת על ידי ניר, ליאור ואחיקם כהן, כוללת, כאמור, את פקר פלדה, שהינה חברת המתכת הגדולה בישראל. בשנת 2008 מכרה הקבוצה את חלקה בחברה (31%) לאפריקה ישראל, בתמורה ל-92 מיליון שקל.

 

לדברי יגאל צמח, מנכ"ל ברגרואין רזידנטיאל, "החיבור בין הנכסים האיכותיים של חברת ברגרואין והשיווק הבינלאומי שלה, יחד עם היכולת השיווקית נד'לנית של קבוצת חג'ג', תהפוך את הקבוצה לאחת החזקות ובעלות היכולות המגוונות ביותר בשוק הנדל'ן המקומי".

 

יצחק חג'ג' בירך אף הוא על העסקה, במלים דומות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x