$
נדל"ן

בלעדי: ב.ס.ר בוחנת רכישת מתחם עלית ברמת גן

במקום כבר אושרה הקמת בניין של 70 קומות למגורי יוקרה ומשרדים. ב.ס.ר: מדובר רק בבדיקה ראשונית

גולן חזני 07:0310.03.09

ב.ס.ר פרויקטים, שבשליטת נחשון קיוויתי וקלמן סופרין, בוחנת לאחרונה לארגן קבוצת רכישה למתחם עלית ברמת גן, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר במתחם שבו שוכן המבנה ההיסטורי של בית החרושת עלית.

 

אחד הגורמים העיקריים שעומדים כרגע בפני ביצוע המהלך הוא המתווה של הבניין המיועד:

לפי התוכניות המאושרות, המגדל שאמור לקום במקום אמור לכלול 30 קומות משרדים ומעליהן יותר מ־40 קומות של דירות יוקרה. קבוצת יהלומנים כבר רכשה בעבר את הזכויות לקומות המשרדים תמורת 30 מיליון דולר, ואילו שעיה בוימלגרין רכש את הזכויות לבניית קומות המגורים תמורת 50 מיליון דולר. קומות הדיור הן אלו שעומדות כעת על הפרק - אם אכן תיגש החברה למשא ומתן.

 

ואולם בצל המשבר הכלכלי, שפגע קשות בענף היהלומים, מתעורר ספק גדול בנוגע לאפשרות השכרת המשרדים בידי קבוצת היהלומנים. זו בעצם הסיבה לכך שתחילת הבנייה במקום, שתוכננה במקור כבר בתחילת 2008, עדיין מוקפאת.

 

המתחם נרכש על ידי בוימלגרין וקבוצת משקיעים בדצמבר 2007 מחברת קרסנט הייטס האמריקאית, שבשליטתו של איש העסקים סאני קהאן. קאהן רכש את המתחם תמורת 44 מיליון דולר וציין עם הרכישה שבכוונתו להקים במקום מגדל של 70 קומות למגורים ולמשרדים. קאהן אף טען שהוא מתכוון לשתף בפרויקט את איש העסקים האמריקאי דונלד טראמפ, שעל שמו ייקרא המגדל. עלות הקמת המגדל מוערכת כיום ב־175 מיליון דולר.

 

מבסר נמסר שסופרין מבצע רק בחינת היתכנות למבנה, ושאין בכוונתו להקים קבוצת רכישה. באזורים סירבו להגיב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x