שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

215 דירות להשכרה ייבנו במתחם הטכניון בחיפה

כפר מגורים למשתלמים לתארים גבוהים, שיכלול דירות של 2-4 חדרים, על שטח כולל של 22 אלף מ"ר, יוקם בשטח הטכניון ע"י חברת סולל בונה ובתרומה של עשרות מיליוני דולרים

אורי חודי 20:3408.03.09

בנייתן של 215 דירות להשכרה תתחיל בקרוב במתחם הטכניון. מדובר בכפר משתלמים לתארים גבוהים, שייבנה במימון תרומה בגובה של עשרות מיליוני דולרים, שהעביר התורם שלום זילוני מארצות הברית.

 

המתחם עתיד להיבנות על-ידי חברת סולל בונה ולכלול 22 אלף מ"ר בנוי בסך הכל, שייבנו בחלקו הדרום-מערבי של הקמפוס, ובהם דירות 2,3, ו-4 חדרים, בשטח של בין 60 ל-100 מ"ר. הכפר נבנה על-פי תיכנונם של משרדי האדריכלים שוורץ-בסנסנוף מחיפה ובר אוריין מתל אביב, אשר זכו בתחרות אדריכלים מיוחדת שערך הטכניון.

 

הדמיית הכפר המתוכנן הדמיית הכפר המתוכנן

 

עוד נמסר, כי כל הבניינים במתחם יהיו מחוברים האחד לשני במערכת גשרים. הפרויקט כולו עתיד להיבנות בבנייה ירוקה, עם בידוד תרמי ברמה גבוהה, "תוך הקפדה על שילוב בנוף החורש הטבעי. הבנייה תוכננה כך שהפגיעה בחורש הטבעי ובנוף תהיה מינימאלית ובסיומה ישקם הטכניון את הצמחייה שתיפגע במהלכה".

 

הכפר יכלול ארבעה מגרשי משחקים מאובזרים לילדים. כמו כן, מתוכנן מרכז קהילתי ובו אולם לפעילויות בשעות הפנאי. אלה יחוברו לבתי הדיירים גם כן באמצעות גשרים, כך שהילדים לא ייאלצו ללכת ברחוב וגישת כלי הרכב תהיה באמצעות מסלול היקפי שימוקם מסביב לכפר.

נשיא הטכניון, פרופ' יצחק אפלויג, אמר כי הכפר נבנה במסגרת מאמצי הטכניון להעניק לסטודנטים לתארים גבוהים איכות חיים גבוהה ולאפשר לבעלי המשפחות שביניהם, להתגורר בתחומי הקמפוס בדירות באיכות גבוהה ובעלות נמוכה. "אנו משוכנעים, כי כפר המשתלמים החדש, שאכלוסו יחל בעוד שנתיים וחצי, יהיה נדבך חשוב נוסף בסל התמריצים שהטכניון נותן לסטודנטים שלו לתארים מתקדמים ויגדיל באופן משמעותי את מספרם".

 

עוד הוסיף אפלויג, כי "אנו רואים חשיבות רבה בהגדלת מספר הסטודנטים לתואר שני ושלישי, נוכח תרומתם הרבה לכלכלת המדינה ולביטחונה, לטכניון ולאקדמיה הישראלית".

 

נכון להיום, מחיר השכירות במעונות הקיימים של הטכניון עומד על בין 900 שקלים לחודש לדירה קטנה ל-1,200 שקלים לדירות הגדולות יותר. דמי השכירות בפרויקט החדש עתידים לעמוד על רמה דומה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x