$
נדל

נזריאן פוצץ העסקה לרכישת מתחם חסן ערפה בת"א

בעסקה שנחשפה לראשונה ב"כלכליסט" תכנן המיליארדר לרכוש 27.7 דונם בתמורה ל-70 מיליון דולר ולהקים 4 מגדלי משרדים. בעלי נכסים במתחם: "נזריאן אכזב אותנו"

דותן לוי 18:2903.03.09

איש העסקים המיליארדר יונס נזריאן נסוג מעסקת הרכישה במתחם חסן ערפה שברחוב יצחק שדה בתל אביב. מדובר בעסקה לרכישת מגרשים בשטח כולל של 27.7 דונם המיועדים להקמת 4 מגדלי משרדים.

 

בדיוק לפני שנה נחשפה ב"כלכליסט" העסקה בין נזריאן וחברת באוהאוס של יעקב קוטלר ועמוס ויינברג

ל-142 בעלי קרקעות המאוגדים יחד תחת חברת ת.ע.מ המנוהלת על ידי דב פקלמן. מאז, הספיק נזריאן להעביר לבעלי הקרקעות 15% מהסכום - 36 מיליון שקל, אך בעקבות המצב הכלכלי, התשלום השני שהיה אמור לעבור בחודש ינואר השנה לא הועבר אל המוכרים ומיד לאחריו קיבלו בעלי הקרקעות הודעה כי בשל המצב הכלכלי אין בכוונת 2 הקבוצות להשלים את העסקה.

 

ביטול העסקה הפתיע את מרבית בעלי הקרקעות. לדברי פקלמן, מרבית המוכרים הם אנשים מבוגרים שסמכו על נזריאן באופן אישי כי הוא ידוע כמיליארדר, פילנתרופ ואיש עסקים הגון. כך שהתגובה הראשונה שלהם הייתה "נזריאן אכזב אותנו". לדבריו, בחוזה קיימת פיסקה שאומרת כי במידה ולא יקבלו מימון מהבנקים יממנו את העסקה מכספם. לדברי עו"ד יאיר דנגור שייצג את המוכרים בעסקה, בביטול העסקה נגרם נזק רב לבעלי הקרקעות שחלקם פינו את המתחמים שברשותם, ויתרו על שוכרים ונטלו על עצמם התחייבויות בהתבסס על תקבולים עתידיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x