שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בניגוד להסכמות: חלמיש דורשת מתושבי כפר שלם בת"א לפנות בתיהם

למרות הסכמות שנעשו בעבר, שלפיהן יש לנהל משא ומתן עם תושבי השכונה על פינוי בתיהם, החברה המשכנת חלמיש, שבבעלות עיריית תל אביב ומשרד השיכון והבינוי, מגישה תביעות נגד הדיירים

דותן לוי 10:1025.02.09

החברה המשכנת חלמיש, שבבעלות עיריית תל אביב ומשרד השיכון והבינוי, הפרה את ההסכמות שלפיהן יש לנהל משא ומתן עם תושבי כפר שלם, דורשת מהתושבים לפנות את בתיהם ומגישה נגדם תביעות לסילוק יד. זאת בניגוד להחלטה של מינהל מקרקעי ישראל משנת 1996, שקבעה שיש לנהל משא ומתן עם התושבים ולהגיע עמם להסכמות בעניין פינוי מסודר ולגובה הפיצוי שלו הם זכאים - כך נודע ל"כלכליסט".

 

בישיבת מועצת העיר שהתקיימה לפני כשבוע קראה המועצה לחברת חלמיש להקפיא את תביעות הפינויים וסילוק היד לתושבים הוותיקים לתקופה של עד חצי שנה, כדי לאפשר הידברות בין חלמיש, התושבים והממשלה.

 

כפר שלם כפר שלם צילום: יריב כץ

ארנון גלעדי, חבר הנהלת עיריית תל אביב ויליד כפר שלם בעצמו, הזכיר בשיחה עמו אתמול כי במבנים שבהם מדובר מתגוררות כ־400 משפחות שרובן התיישבו במקום בשנות קום המדינה. במהלך השנים העריכו שכל משפחה תקבל מגרש בשטח של 250 מ"ר וכן סכום של 90-150 אלף דולר לצורך בניית ביתם. כדי לסבסד את הפיצויים לבניית הבתים צמודי הקרקע ישווק המינהל עוד קרקעות באזור ליזמים לצורך בנייה רוויה.

 

"זכאותן של המשפחות על הקרקע אינה מוטלת בספק, הם התיישבו שם עוד לפני הקמת חברת חלמיש, בשנת 1961", אומר גלעדי. בתחילת שנות התשעים החל מאבק הקרקעות בשכונת כפר שלם, שבמסגרתו פונו כ־300 משפחות מבתיהן וקיבלו בתמורה פיצויים נדיבים. 400 המשפחות שלא נכללו בהסדרי הפינוי הן אלה שכיום יש סביבן מחלוקת.

 

תגובת חלמיש: "חלמיש מעוניינת לסייע בידי מחזיקי המקרקעין בכפר שלם לממש זכאותם לקבל פיצוי הקבוע בחוק ולפנות את הקרקע. על כן פנתה חלמיש בכתב למחזיקי המקרקעין וביקשה מהם להגיע למשרדי החברה כדי להסדיר את העניין. נוסף על כך, ובמטרה לפתור את מצוקת מחזיקי המקרקעין שבבעלות המדינה בכפר שלם, מקדמת חלמיש פתרון משפטי כדי שענייניהם של מחזיקי המקרקעין ייפתרו במסגרת בתי המשפט ויקבלו פיצוי בהתאם לקביעת השופט. יצוין כי כחלק ממדיניות פתרון המצוקה, הביאה בעבר חלמיש להכרעת בתי המשפט כ־250 משפחות, דיונים שמתנהלים בימים אלה בבית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x