שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

פרסום ראשון: היקף הבנייה הפרטית בישראל צמח ב-15% בחצי השנה האחרונה

כך על פי נתוני המרכז לבנייה. להערכת המרכז הגורמים העיקריים לכך הם המשבר הכלכלי והירידות במחירי התשומות ובשכר העבודה של הספקים השונים בתחום

שי פאוזנר 18:1821.01.09

בשוק הנדל"ן למגורים בישראל נרשמה עלייה של כ-15% בהתחלות הבנייה הפרטיות בישראל במהלך חצי השנה האחרונה. מדובר בהיקף של כ-2,800 יחידות דיור ברחבי ישראל. כך עולה מנתונים שפרסמה היום (ד') מחלקת המחקר של מרכז הבנייה הישראלי.

 

מהמרכז נמסר כי על פי הערכתו אחד הגורמים

המשפיעים על העלייה הוא המשבר הכלכלי וירידות במחירי התשומות ושכר העבודה של הספקים השונים בתחום זה. עוד מעריכים במרכז הבנייה כי ההתחזקות במגמה תימשך זו השנה ובשנים הקרובות, בין השאר, גם לאור התפתחות תשתיות התחבורה ברחבי הארץ ומתיחת אזורי הביקוש.

 

יצויין, כי בסוף שנת 2008 פרסמה התאחדות הקבלנים הערכה כי ישראל צועדת במהירות למחסור אמיתי בדירות חדשות, לאור החרפה בתנאי שוק הבנייה, שבראשם הקושי הגובר לקבל הלוואות מהבנקים לבנייה בתחום המגורים. על פי הנתונים הללו, מלאי הדירות בארץ יספיק לכ-7.5 חודשים בלבד. פירמת השמאות BDO-זיו-האפט העריכה לאחרונה כי היקף התחלות הבנייה ב-2008 הסתכם ב-29 אלף דירות בלבד, בעוד שצורכי השוק עומדים על כ-35 אלף דירות.

 

על פי נתונים שחשף לאחרונה מרכז הבנייה, רוב הפרויקטים העצמאיים בבנייה למגורים מסתיימים במחיר הגבוה ממה שתוכנן בתחילת הפרויקט על ידי היזמים. היקף החריגה הממוצעת של משפחות הבונות לבדן את הבית מגיע בישראל ל-20%. "חריגות אלה מביאות לניפוץ החלום המשפחתי וליצירת גיבנת פיננסית על המשפחה לשארית חייה", אומר ישראל פסטרנק, מנכ"ל מרכז הבנייה הישראלי.

 

על רקע זה החליטו במרכז הבנייה לקיים מרתון פגישות עם מומחים, שנועד לסייע למשפחות הבונות לקבל החלטות בתהליך הבנייה. המרתון, שיתקיים ב-30 בינואר בגני התערוכה בו השקיע המרכז כ-100 אלף דולר, יאפשר לבונים עצמאית להיפגש עם ספקים, אדריכלים ומעצבי פנים ולקבל ייעוץ תקציבי בבניית הבית. בין השאר, אמרו במרכז הבנייה, יושם במרתון הפגישות דגש על בנייה ירוקה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x