$
נדל"ן

העליון דחה הבקשה לעצירת המכרז החדש במעוין שורק

בכך למעשה ביטל העליון את טענות המתנגדים להקמת פרויקט איקאה במקום, שטענו שהמכרז החדש על השטח בראשל"צ תפור למידותיה של חברת אירוס הגלבוע, שהקימה את המתחם המקורי

אורי חודי 15:2808.01.09

הטענות לפיהן המכרז שפרסם מינהל מקרקעי ישראל במעויין שורק, תפור למידותיה של חברת אירוס הגלבוע, קיבלו ביום ג' האחרון תשובה מבית המשפט העליון, כאשר זה דחה את הבקשה לעצור את המכרז החדש בראשון לציון.

 

בהחלטתו, דחה בית המשפט העליון את הבקשה להשעיית הליכי המכרז, בקשה

שהוגשה על ידי המתנגדים להקמת פרויקט "איקאה" במקום.

 

בית המשפט העליון מתח למעשה ביקורת כלפי המתנגדים, על כך שבקשתם מהווה סתירה לסעד שהם עצמם ביקשו במסגרת הערעור שהגישו. לדברי ביהמ"ש, המתנגדים ביקשו גם לבטל את המכרז וגם להשעות אותו. "הסעד הזמני המבוקש על ידי המבקשים אינו תואם ואפשר אף שהוא סותר חזיתית את הסעד העיקרי המבוקש על ידם, שלמעשה נתייתר עם הוצאת המכרז החדש", נכתב בהחלטת ביהמ"ש.

 

כזכור, לפני כחודש פרסם המינהל את המכרז החדש למתחם המדובר - עליו כבר נבנה מבנה שמטרתו לשמש את חנות איקאה במקום - במסגרתו נקבע כי הזוכה במכרז החדש, שירכוש את הקרקע ואת המבנה, ישלם לאירוס הגלבוע, שבנתה את מבנה איקאה במקום, סך של 290 מיליון שקל עבור השקעותיה.

 

החלטה זו עוררה, כאמור, התנגדויות של גורמים שונים, שבין השאר טענו, כי המכרז תפור למידותיה של חברת אירוס הגלבוע, שהיא היחידה שתוכל "לכסות" את החזר ההשקעה בשטח, בכך שתעשה בו שימוש חילופי.

 

בבקשה האחרונה שהוגשה על ידי המתנגדים, נתבקש בית המשפט העליון להקפיא את המכרז החדש, עד להכרעה בערעורים המתבררים בפניו, זאת בטענה כי המינהל אינו צריך לדאוג להחזר השקעותיה של חברת אירוס הגלבוע בקרקע, מאחר שהחברה נטלה על עצמה את הסיכון שזכייתה במכרז תבוטל.

 

בתגובה, טענה החברה, כי בעקבות ולאור החלטת המינהל ממאי 2008, להוציא מכרז חדש על השטח בראשל"צ, התנהל משא ומתן בינה לבין המינהל וגובש הסדר לגבי כל העניינים הדרושים לשם ביצוע פסק הדין של בית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב. בכלל זאת, גם לגבי הפיצוי שתקבל אירוס הגלבוע עבור השקעותיה, בסכום שנקבע על ידי המינהל והצוות המקצועי שהוקם על ידו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x