שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מתחם תעסוקה אזורי חדש למועצות האזוריות מנשה, אלונה ופרדס חנה

משרד הפנים יפקיד תוכנית לפיתוח 106 דונם בסמוך לתחנת רכבת חדרה-מזרח והמרכז המסחרי גן שמואל, בו יקומו בנייני משרדים, ומבני אחסנה ולוגיסטיקה. ההכנסות יתחלקו בין המועצות המקומיות

אורי חודי 17:3726.11.08

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז חיפה של משרד הפנים, החליטה להפקיד תוכנית לאזור תעסוקה-אזורי חדש, בסמיכות למסילת הרכבת המזרחית ותחנת רכבת חדרה-מזרח, הנמצאים בתכנון מתקדם בתת"ל 22 (תוכנית ארצית לתשתית לאומית) ובסמיכות לכביש 65 והמרכז המסחרי של גן שמואל. את התוכנית יזמה

תשלובת מפעלי גרנות והיא משתרעת על פני שטח של כ-315 דונם. אזור התעסוקה ייקרא מתחם גרנות.

 

ממשרד הפנים נמסר, כי: "התוכנית, שנערכה על ידי אדריכל ערן מבל, מציעה להסב חלק מהשימושים מזיקה לשימושים חקלאיים למרכז תעסוקה משולב, צעד אשר ישמר בחלקו שטח קיים של 123 דונם בהיקף בנייה של כ-90 אלף מ"ר, ואילו יתרת השטח, כ-106 דונם, יותאם לפיתוח תעסוקה, משרדים, תעשיה עתירת ידע, אחסנה ולוגיסטיקה, גם היא בהיקף של כ-90 אלף מ"ר בנוי".

 

עוד נמסר ממשרד הפנים כי התוכנית מהווה אזור תעסוקה אזורי והוחלט על חלוקת ההכנסות בין הרשויות המקומיות מנשה, אלונה ופרדס חנה. "התוכנית תרכז את הפעילות התעסוקתית במרחב הסובב והשימושים המוצעים בה לא יהוו תחרות למוקדי מסחר קיימים באזור". עוד נמסר, כי "התוכנית תסדיר את נושא המפגעים הסביבתיים הקיימים במתחם, והיא אף מאפשרת מעבר תחבורתי מעל מסילת הרכבת לכיוון חדרה ממערב, מעבר להולכי רגל לתחנת הרכבת וכן מעבר מעל דרך 65 לכיוון מתחם מסחרי גן שמואל".

 

מנכ"ל משרד הפנים, אריה בר, הבהיר כי תוכנית זו משתלבת במסגרת מדיניות המשרד, המעודד הקמת אזורי תעסוקה אזוריים, שתהיה בהם חלוקת הכנסות ליישובים הסמוכים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x