$
נדל

הנהירה לים המלח: 900 אנשים ייתחרו על 140 מגרשים ביישוב נווה זוהר

היישוב ממוקם לחופו הדרומי של ים המלח ונחשב למקום המגורים הנמוך ביותר בעולם. מי שיעבור את בחינות הקבלה של נווה זוהר יוכל לבנות לעצמו בית מגורים דו קומתי, כאשר הקומה התחתונה תיבנה כיחידת נופש צמודה שתהווה מקור הכנסה נוסף לתושבי היישוב

דותן לוי 14:1017.11.08

יותר מ-900 אנשים, מרביתם ממרכז הארץ, נרשמו לאחרונה כמועמדים לפרויקט הרחבת היישוב נווה זוהר שבים המלח. מתוכם, צפויים להיבחר רק 140 שיעברו את בחינות הקבלה, כמספר המגרשים המוצעים.

 

ההחלטה על הרחבת היישוב נווה זוהר התקבלה על ידי המועצה האזורית תמר ומינהל מקרקעי ישראל,

אשר מפרסם בימים אלה את המכרז לשיווק המגרשים. בנוסף לבתי המגורים צמודי הקרקע יכללו השטחים גם צימרים.

 

בשלב הראשון ישווק המינהל 80 מגרשים ובשלב הבא ישווקו 60 נוספים. כל אחד מהמשתכנים החדשים בנווה זוהר יוכל לבנות לעצמו בית מגורים דו קומתי, כאשר הקומה התחתונה תיבנה כיחידת נופש צמודה שתהווה מקור הכנסה נוסף לתושבי היישוב. גודלם הממוצע של המגרשים עומד על 500 מ"ר, 300 ו-350 מ"ר. עלות הפיתוח הינה כ-250 אלף שקלים בממוצע, בהתאם לגודל המגרש, ועל כך יש להוסיף את עלות בניית בתי המגורים.

 

פרויקט ההרחבה הוא חלק מפרויקט גדול המשתרע על כ-646 דונם וכולל גם לגונה מלאכותית עם שירותי חוף, אזור תעשייה להיי טק, מרכז קניות בסמוך ללגונה ומרכז קנטרי עם בריכת שחייה.

 

נווה זוהר הינו יישוב קהילתי יחיד לחופו הדרומי של ים המלח, בסמוך לאזור המלונות והנופש של עין בוקק, ונחשב למקום המגורים הנמוך ביותר בעולם. הוא נוסד בשנת 1964, יש בו 60 בתים ומתגוררות בו כ-30 משפחות.

 

ראש המועצה האזורית תמר, דב ליטבינוף, אמר: "המטרה שלנו היא למשוך אוכלוסיה של זוגות צעירים ליישוב נווה זוהר ולהגדיל בכך את מספר תושביו. היישוב מציע איכות חיים מדהימה: אוויר בריא, נופי פרא מדהימים של המדבר, זריחות עוצרות הנשימה, תיירות משגשגת וחינוך איכותי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x