שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בלעדי: המובילות במכירות הנדל"ן - נתניה, מודיעין וחדרה

סניפי נתניה חתמו את הרבעון השלישי של 2008 בעסקאות בהיקף של 126 מיליון שקל. בכל הרבעון נרשמה עלייה של 30% בהיקף העסקאות לעומת התקופה המקבילה אשתקד

דותן לוי 08:5112.11.08

נתונים שחשפה רשת תיווך הנדל"ן רי/מקס מספקים עוד מדד על מצב שוק הנדל"ן ועל הערים שבהן נרשמה העלייה החדה ביותר בהיקף המכירות ברבעון האחרון.

 

בניגוד לחשיבה המקובלת, שלושת המקומות הראשונים מבחינת היקף עמלות והיקף עסקאות שערכה הרשת הן דווקא בערים הנמצאות מחוץ לגוש דן: נתניה, חדרה ומודיעין. היקף העסקאות של כלל הסוכנים בסוכנויות רי/מקס בנתניה עמד על 126 מיליון שקל ברבעון האחרון. במקום השני ניצב זכיין הרשת במודיעין, שרשם היקף מכירות נכסים בסכום של 50 מיליון שקל, ובמקום השלישי נמצאת חדרה, שבה עמד היקף המכירות על כ־49 מיליון שקל.

 

במקום הרביעי נמצא הסוכן אורי טל מסניף רי/מקס הרצליה על הים בהרצליה פיתוח, שרשם עסקאות מכירה בהיקף של 36 מיליון שקל. רי/מקס פתחה את התחרות הן לזכיינים - המחזיקים בבעלותם סניף רי/מקס שבו פועלים כמה סוכנים - והן לסוכנים. טל השיג את המקום הראשון בתחרות הסוכנים, והצליח להתברג גם למקום הרביעי בתחרות הזכיינים.

 

שכונת אחוזה בחיפה. מובילה את המכירות בעיר שכונת אחוזה בחיפה. מובילה את המכירות בעיר צילום: אלעד גרשגורן

 

אחריו במקום החמישי נמצאת כפר סבא שבה היקף מכירות של 33 מיליון שקל, ובמקום השישי נמצאת סוכנות רי/מקס פרפקט באשדוד, שמכרה לבדה נכסים בסכום של 31 מיליון שקל.

 

בבדיקת השכונות שבהן התבצעו רוב העסקאות עולה כי זכייני מודיעין מכרו בעיקר ביישוב כפר אורנים, ברעות ובשכונת בוכמן במודיעין. בחדרה נמכרו רוב הדירות בשכונות ויצמן ונווה חיים, השכונה המובילה באשדוד היא י"ב, ואילו בחיפה הובילו את המכירות השכונות כרמל מערבי, ורדיה ואחוזה, בהתאמה. עוד עולה מהנתונים כי מסתמנת התעוררות נדל"נית גדולה בחיפה, לאחר שסניף רי/מקס סיטי בעיר מכר נכסים בשווי 30 מיליון שקל. מגמת התעוררות ניכרת גם בבאר שבע, שבה היו מכירת נכסים של יותר מ־10 מיליון שקל.

 

הפתעה בנתוני המכירות של רי/מקס הפתעה בנתוני המכירות של רי/מקס

ברשת מציינים כי נתוני הרבעון השלישי מצביעים על עלייה של 70% בהיקף ההכנסות ועלייה של 30% בהיקף העסקאות לעומת התקופה המקבילה אשתקד. חדרה ונתניה מובילות את מפת הנדל"ן הארצית של רי/מקס, הן בהיקף העמלות והן בהיקף העסקאות לשנת 2008.

 

"הנתונים רק מראים שיש עסקים בכל מקום בישראל, וכל זה קורה למרות האווירה הקשה שיש היום בארץ ובעולם", אמר ברנרד רסקין, מנכ"ל רשת רי/מקס. רסקין ציין כי גם בחודש אוקטובר נרשמה עלייה של 8% בהיקף המכירות, וכעת ממתינים לנתוני חודש נובמבר. "על פי הנתונים עד כה, אני מעריך ששוק היד שנייה לא ייכנס למשבר. עם זאת, כשמדובר בפרויקטים חדשים - לא הייתי רוצה לעמוד בצד של היזמים בימים אלה".

 

רשת רי/מקס פרסמה את הנתונים במסגרת קמפיין פרסומי של הרשת, שייתן במה לסניפים ולסוכנים המצטיינים שביצעו 13 עסקאות או יותר, או אלה שהכנסתם מעמלות היא יותר מ־250 אלף שקל. כמו כן, זכיינים שמשרדם ביצע 30 עסקאות או יותר או שהכנסותיהם לרבעון השלישי הם יותר מסכום של 600 אלף שקל במהלך הרבעון השלישי יפורסמו גם הם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x