שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בעלי קרקעות בפארק הרצליה: העירייה חייבת לנו 4 מיליון דולר

הבעלים הגישו בקשה למתן פסק דין חלקי, אשר יחייב את העירייה לשלם עבור קרקע שלטענתם הפקיעה וטרם שילמה פיצויים בעבורה

דותן לוי 17:3905.11.08

עשרות בעלי קרקעות מהרצליה הגישו לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה למתן פסק דין חלקי נגד עיריית הרצליה והוועדה המקומית, אשר נועד לחייב אותן לשלם סכום כולל של למעלה מ- 4 מיליון דולר. 

 

מדובר בתשלום אשר לטענתם מעכבת העירייה בגין הקרקע שהפקיעה לצורך הקמת הפארק

בעיר. לטענת התובעים, מדובר בסכומים שאינם במחלוקת בין הצדדים, לאחר ששמאי מכריע שמינתה ועדת הערר המחוזית קבע שיש לשלם פיצויים בסכום של 54 אלף דולר לדונם. בנוסף, תובעים בעלי הקרקעות מהעירייה דמי שימוש בשיעור של 6% לשנה ממועד ההפקעה בשנת 2000 ועד היום. לפי החישוב, סכומי הקרן שאינם עומדים במחלוקת, ללא ריבית ודמי שימוש בקרקע, נאמדים בלמעלה מ-4 מיליון דולר והסכום הסופי לתשלום יכול להגיע לסכום כמעט כפול.

 

עוד מציינים התובעים, כי העירייה אף פרסמה מכרז לקבלת הצעות לניהול מסעדה ובית קפה בפארק, ודרשה לקבל מהמציעים דמי שכירות שנתיים מינימאליים של 150 אלף שקל, אך לבעלי הקרקעות היא לא משלמת את פיצויי ההפקעה שחובה עליה לשלם תוך 90 יום ממועד תפיסת החזקה בקרקע.

 

בעלי הקרקעות מציינים, כי מדובר בהפקעת השלב הראשון של הפארק, בשטח של 120 דונם מתוך 717 דונם, כי לעירייה אין מקורות כספיים לממן את ההפקעה הגרנדיוזית וכי חששם, שהשטח יילקח מהם בעל כורחם מבלי שיקבלו פיצוי בגין ההפקעה, מתממש.

 

על כן פנו בעלי הקרקע לבית המשפט בבקשה למתן פסק דין חלקי עבור סכומי הפיצוי שאינם שנויים במחלוקת. את התובעים ייצגו עוה"ד עודד ישראלי, פרופ' אברהם ציון וגדעון אליאב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x