$
נדל"ן

"אי קיום דיון על פרויקט מתחם אסותא הוא בעייתי ואינו תקני"

כך טוענת מיטל להבי, ראש סיעת מרצ במועצת העיר תל אביב, המצטרפת למתנגדים להקמת המגדל ברחוב ז'בוטינסקי. לדברי להבי לא התקיים דיון בנושא בוועדה המקומית והוא הועבר ישירות לדיון בוועדה המחוזית

אורי חודי 13:5623.10.08

המגדל המתוכנן במתחם אסותא בתל אביב לא מפסיק לעורר את התנגדות התושבים וחברים במועצת העיר. מיטל להבי, ראש סיעת מרצ במועצת העיר, פנתה לפני מספר ימים במכתב דחוף ליו"ר הועדה המקומית לתכנון ובנייה, דורון ספיר, בדרישה לקיים דיון בוועדת התכנון והבנייה המקומית בנוגע לפרויקט "מגורים במתחם אסותא" העומד לקום ברחוב ז'בוטינסקי בעיר. זאת לאחר שלטענתה, דיון שהיה אמור להתנהל בנושא בוועדה המקומית "הוקפץ" לוועדה המחוזית מבלי שהתקיים דיון בהתנגדויות לתוכנית.

 

במקביל למכתב ששלחה להבי, עומד להתקיים מחר (ו') בשעות הצהריים מפגן מחאה בכיכר בזל, אותו מארגנים תושבי השכונה נגד קידום בניית המגדל. "לא יתכן שלגבי כל תוכנית מתקיים דיון בהתנגדויות בוועדה המקומית, גם אם היא בסמכות הועדה המחוזית" כותבת להבי במכתבה לספיר, "ודווקא בתוכנית כה משמעותית, המנוגדת למדיניות העירונית, המחוזית והארצית, לא מתקיים דיון בוועדה. כחברת הועדה לתכנון ובנייה, אני פונה אליכם לבקש את דחיית הדיון בוועדה המחוזית ולקיים באופן מיידי דיון בוועדה המקומית". עוד הוסיפה להבי במכתבה כי מדובר ב"התנהלות מאד לא תיקנית ובעייתית של הוועדה" לדבריה.

 

מתחם בית חולים אסותא הישן מתחם בית חולים אסותא הישן צילום: עמית מגל

 

במסגרת התוכנית במתחם אסותא צפוי להיבנות מגדל מגורים בן 40 קומות ברחוב ז'בוטינסקי. לטענתם של המתנגדים התוכנית עומדת בסתירה לתוכנית האב האסטרטגית לעיר שפורסמה במאי 2005, ובסתירה לתכנית המתאר המחוזית שאושרה באוקטובר 2007. בחודש יוני השנה הוגשה התנגדות מפורטת לתוכנית המגורים במתחם המדובר לוועדת התכנון והבנייה המקומית מטעם החברה להגנת הטבע, בה מפורטות הסיבות להתנגדות.

 

בהתנגדות נטען כי התוכנית "תיצור מגדל אשר יהווה נטע זר במרקם הייחודי באזור אשר שמר על מאפייניו הייחודיים ומהווה המשך של העיר ההיסטורית, תגביר את המחסור הקיים גם כך בשטחים ירוקים בשכונה, תוסיף זיהום אוויר, רעש ועומס תנועה לאזור והמגדל יצור השפעות סביבתיות קשות כגון צל, שינוי משטר הרוחות ועוד". מעל 230 התנגדויות של ארגונים ואנשים פרטיים כבר הוגשו בכוונה לעצור את ביצוע התוכנית.

 

מעיריית תל-אביב-יפו נמסר בתגובה כי: "מהנדס העיר פנה למתכננת המחוז ב-12 באוקטובר בבקשה לדחות את הדיון בוועדה המחוזית עד לאחר קיום הדיון בוועדה המקומית. טרם התקבלה תשובת הוועדה המחוזית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x