$
נדל"ן

סקר: בקניית דירה, החינוך חשוב יותר מקרבה לעבודה

לפי נתוני סקר שהזמינה קבוצת צ.מ.ח המרמן, 52.1% מהנשאלים יעדיפו להמיר את הקרבה למקום העבודה ולגור ביישוב בעל רמת חינוך גבוהה

אורי חודי 09:1223.10.08

זוגות צעירים המחפשים מקום מגורים חדש מוכנים להמיר את הקרבה למקום העבודה ברמת חינוך טובה ביישוב החדש - כך עולה מסקר שערכה חברת גיאוקרטוגרפיה, שהזמינה קבוצת צ.מ.ח המרמן.

 

הסקר הופך את התפיסה המקובלת בקרב האוכלוסייה בשנים האחרונות, שגובתה בסקרים מתחילת העשור, וקבעה כי הקרבה למקום העבודה והקרבה למגורי ההורים הן הגורמים המשפיעים יותר על משפחות צעירות בבחירת יישוב המגורים.

 

על פי נתוני הסקר, 52.1% מהנשאלים מעדיפים לגור ביישוב בעל רמת חינוך גבוהה, לעומת 22.4% המעדיפים מגורים בקרבת מקום העבודה. 60.2% מהנשאלים שציינו כי לדעתם רמת החינוך משפיעה יותר, הם צעירים עד גיל 34.

 

דירה למכירה. איכות החינוך חשובה מהקרבה לעבודה דירה למכירה. איכות החינוך חשובה מהקרבה לעבודה צילום: אפי שריר

תשובה זו ניתנה גם על ידי 63.1% מבעלי ההכנסה הגבוהה ו-64.4% מהדתיים והחרדים. שיעור נמוך יחסית מבין העולים החדשים ייחסו חשיבות לגורם זה (36%). שיעור גבוה יחסית בקרב חילונים ציין כי המרחק ממקום העבודה הוא זה שישפיע על בחירת יישוב המגורים.

 

בבחינת הבדלי המגדר לא נמצאו הבדלים גדולים בין גברים לנשים. 54.3% מהגברים ו-50.1% מהנשים שנשאלו בנושא מעדיפים חינוך על פני קרבה למקום העבודה. נתון מעניין העולה מן הסקר הוא כי ילידי הארץ מעדיפים בצורה מובהקת חינוך על פני גורמים אחרים (64.6%) לעומת עולים חדשים, שרק 35.8% מהם מעדיפים חינוך על פני מקום מרוחק מהעבודה.

 

"נתוני הסקר אינם מפתיעים", אמר רן בן אברהם, סמנכ"ל השיווק בקבוצת צ.מ.ח המרמן, בתגובה לנתונים. "בשנים האחרונות אנו עדים לעליית חשיבותו של נושא החינוך לראש סדר העדיפויות ביישובים שבהם בונה החברה. רמת חינוך גבוהה מקרינה על פי רוב על הסביבה ועל חיי הקהילה ביישוב, נושאים שהם האורים והתומים של הורים צעירים, המבקשים לגדל את ילדיהם בסביבה תרבותית ותומכת".

 

בסקר השתתפו 508 מרואיינים, גברים ונשים, שמהווים מדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה הבוגרת ביישובים היהודיים במדינת ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x