שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

יזמים מבקשים להעתיק דיירים לשטח חלופי באור יהודה

תושבי שכונת שפרינצק בעיר מנסים לקבל שטח חלופי אליו יעבירו את התושבים הגרים בתשעה בניינים שאינם ראויים למגורים בגלל מיקומם הבעייתי

דותן לוי 10:4715.10.08

היזמים עו"ד יצחק בוקובזה (לשעבר ראש עיריית אור יהודה) ואיציק אבשלומוב ותושבי שכונת שפרינצק באור יהודה מנסים לקבל שטח חלופי באזור סמוך, שאליו יעבירו את התושבים הגרים בבניינים שאינם ראויים למגורים בגלל מיקומם הבעייתי. מדובר בתשעה בניינים המאכלסים יותר מ־400 בתי אב, וממוקמים באזור הנחשב למוכה רעש בשל הסמיכות למסלולי הנחיתה בנתב"ג. כמו כן, בשטח עובר קו 400 של חברת החשמל - קו מתח גבוה שהקרינה ממנו מסכנת את בריאות התושבים.

 

קבלת שטח חלופי היא מקרה שעדיין לא נוסה בישראל. עד כה נבנו פרויקטים של פינוי־בינוי על אותה קרקע, ובזמן הבנייה שוכנו התושבים בדירות שכורות. במקרים אחרים, שבהם הצליח היזם לרכוש שטח בסמוך לפרויקט, הועברו הדיירים לבניין חדש רק לאחר שהושלמה בנייתו.

 

שכונת שפרינצק באור יהודה. מטרדי רעש וסכנת קרינה שכונת שפרינצק באור יהודה. מטרדי רעש וסכנת קרינה צילום: בועז אופנהיים

 

לדברי אבשלומוב, הוועדה המחוזית תדון בתוכנית בנובמבר, ומגעים ראשוניים התקיימו גם עם מינהל מקרקעי ישראל. "אנו מבקשים לקבל קרקע ברדיוס של כחמישה ק"מ מהשכונה, ונקצה את מספר יחידות הדיור לפי השטח שנקבל. הקרקעות העיקריות שעומדות כרגע על הפרק הן שטח להפשרה שנמצא ממזרח לתל השומר, וכן קרקע בשכונת נווה רבין שעל גבול מונוסון".

 

היזמים מתכוונים לדרוש לפחות 1,200 יחידות דיור, שיתחלקו על 10-12 בניינים, ולבצע את העברת הדיירים לבתיהם החדשים בצורה מדורגת, כך שבכל בניין יתגוררו 40 דיירים משכונת שפרינצק ותושבים שרכשו את הדירות. הקרקע בשכונת שפרינצק תחזור למינהל, ואבשלומוב מעריך כי לאחר שהבניינים ייהרסו - ייבנו במקומם מבני תעשייה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x