$
נדל"ן

עזריאלי עלה לשלב השני במכרז על השוק הסיטונאי

אפריקה ישראל לא העפילה לשלב הבא במכרז. הצעתו של עזריאלי מוערכת בכ־1.5 מיליארד שקל

גולן חזני 07:4723.09.08

הצעתו של דוד עזריאלי העפילה לשלב השני במכרז על מתחם השוק הסיטונאי, כך נודע ל"כלכליסט". מנגד, הצעתה של אפריקה ישראל, שניגשה אף היא למכרז, לא עלתה לשלב הבא. עוד קבוצה שעלתה לשלב השני היא קנדה ישראל, שניגשה למכרז עם ביג שבשליטת יהודה נפתלי. על פי ההערכות, שתי הקבוצות הגישו הצעה בגובה של כ־1.5 מיליארד שקל.

 

מלבד אפריקה ישראל, ההערכות הן שגם קבוצת הרכישה המשותפת של אזורים, דרור הלוי ורביב צולר לא עלתה לשלב הבא. עם זאת, לעובדה זו לא התקבל אישור. עוד מתמודדים במכרז הם תדהר ושיכון עובדים.

 

ההתמודדות של עזריאלי נחשבה למפתיעה, מכיוון שעד כה התמקד איש העסקים בעסקי הקניונים בארץ, שבהם הוא נחשב למוביל, ואילו כאן מדובר במתחם שעיקרו פרויקט מגורים עם מרכז מסחרי.

 

ההצעות שהוגשו על ידי קבוצות המתמודדים עד כה היו לא מחייבות. בשלב השני ההצעות שיוגשו יהיו מחייבות ומלוות בערבות בנקאית. את ההליך מלווה משרד עו"ד שרגא בירן והוא מנוהל ע"י סיטיבנק ישראל.

 

המתחם נמכר על ידי עיריית ת"א (40%) ותנובה (60%). המוכרים קיוו לקבל מחירים של יותר ממיליארד דולר עבור הקרקע אולם על פי ההערכות, ייאלצו להתפשר על סכומים נמוכים בהרבה.

 

המתחם, השוכן בצומת הרחובות קרליבך-חשמונאים-דרך פ"ת, משתרע על שטח של 60 דונם. זכויות הבנייה במתחם הם של 550 אלף מ"ר, מהם 320 אלף מ"ר שטחים עיליים ויותר מ־238 אלף מ"ר שטחים תת־קרקעיים. זכויות בנייה כוללות 1,800 דירות בתשעה מגדלי מגורים ויותר מ־5,000 מקומות חניה.

 

באפריקה סירבו להגיב לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x