$
נדל

50% ממתחם קרן ומלון ירושלים בת"א נמכרו לחברת ויתניה

חברת הנדל"ן רכשה את המתחם מקבוצת אקזיט והשותף איציק ברוך. העסקה משקפת למתחם שווי מוערך של כ-66 מיליון שקל. בכוונת הבעלים להקים במתחם פרויקט מגורים יוקרתי בהשקעה של 160 מיליון שקל ובשותפות עם קבוצת יובלים וניו אקזיט

אורי חודי 10:0017.09.08

קבוצת אקזיט שבבעלות גיא אדרי, האחים גל ורן בלינקיס ושותפם במתחם קרן ומלון ירושלים, יזם הנדל"ן, איציק ברוך, מכרו 50% מהפרויקט בשכונת המושבה האמריקאית בתל אביב לחברת הנדל"ן ויתניה.

 

העסקה, אותה חתמו החברות אתמול, משקפת שווי מוערך של כ-66 מליון שקלים למתחם, שנמצא

על מגרש בשטח של כ-3.1 דונם בפינת הרחובות אילת, אורבך וניצנה בתל אביב. המתחם נרכש באפריל 2007 על ידי גיא אדרי, האחים גל ורן בלינקיס ושותפם איציק ברוך תמורת כ-50 מיליון שקל מזאב סוקולובסקי.

 

במתחם מבנה לשימור ששימש בעבר את מסעדת קרן וכן מבנה נוסף לשימור, בו שכן מלון ירושלים ההיסטורי. בכוונת הבעלים להקים במתחם פרויקט מגורים יוקרתי שיכלול כ-8500 מ"ר מעל הקרקע וכ-6000 מ"ר מתחת לפני השטח, כמו גם מלונאות "בוטיק", שטחי מסחר ומרתפי חניה. היקף ההשקעה הכוללת בפרויקט יעמוד על כ-160 מיליון שקל והחברה מעריכה, כי היקף ההכנסות מהפרויקט צפוי לעמוד על כ-250 מיליון שקל.

 

רן בלינקיס, מבעלי קבוצת אקזיט, אמר: "העסקה מלמדת על הפוטנציאל העצום ששני הצדדים רואים בעתיד הפרויקט. אזור המושבה האמריקאית בו ממוקם המתחם התפתח לאחרונה באופן משמעותי והוא ממשיך לצמוח ולגדול. אנו שמחים לקחת חלק בהתפתחותו של המתחם עם השותפים החדשים, לקראת בנייתו של פרויקט יוקרתי וייחודי".

 

ויתניה עתידה להתחיל את בניית הפרויקט עד סוף השנה ומעריכה, כי הבנייה תימשך כשנתיים. עוד נמסר מהחברה, כי הפרויקט יוקם במסגרת עסקה משותפת בינה (50%) לבין קבוצת יובלים וניו ואקזיט בניהולה של חברת אס.ג'י.אס חברה לבנין בע"מ. לדברי אהוד סמסונוב, מנכ"ל ויתניה: "המושבה האמריקאית-גרמנית נחשבת כיום למתחם מאד אטרקטיבי מבחינה נדל'נית. הסביבה הופכת לסביבה של מגורי יוקרה ומגמת השימור המאפיינת את המקום מעניקה לו אופי ייחודי ומגדילה את הביקוש בקרב אוכלוסיות מבוססות".

 

המושבה האמריקאית-גרמנית ביפו שוכנת בין שכונת פלורנטין לבין יפו וכוללת את הרחובות אוארבך ובר הופמן. המושבה הוקמה באמצע המאה ה-19 על ידי נוצרים פרוטסטנטים מארה"ב ולאחר מספר שנים עברה לידי הגרמנים הטמפלרים.

אלה שיפצו את רוב הבתים והפכו את המקום למושבה גרמנית.

 

פרויקט זה מצטרף לפרויקט שימור נוסף בו זכתה ויתניה לאחרונה. בסוף מאי דיווחה ויתניה על זכייתה במכרז עיריית תל אביב לשיקום ושימור המבנים במתחם התחנה בנווה צדק בתל אביב. החברה תשקיע בפרויקט זה כ-25 מיליון שקל. פתיחת המתחם לציבור צפויה באביב 2009 והיא תשתלב בחגיגות ה-100 לעיר תל אביב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x