$
נדל"ן

הוועדה המקומית: "תביעות התושבים על תוכנית כיכר המדינה אינן רלוונטיות"

כך טוענת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב, שבעקבות אישור תוכנית הבנייה החדשה בכיכר הגישה בקשה לעיכוב הליכים, בדיונים הנוגעים לתביעות פיצויים שהגישו תושבי הכיכר. התושבים טוענים לירידת ערך הנכסים, עקב התכנון לבניית 3 מגדלים בני 42 קומות בלב הכיכר

דותן לוי 14:3519.08.08

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל-אביב הגישה לוועדת הערר בקשה לעכב את ההליכים, שמתנהלים על ידי השמאי המכריע בנוגע לתביעות פיצויים בסכומים של מאות מיליוני שקלים, אותן הגישו תושבי כיכר המדינה. התושבים הגישו את התביעות על סמך סעיף 197 -ירידת ערך נכסים - לחוק התכנון והבנייה, עוד בטרם אושרה תוכנית הבנייה החדשה של הכיכר.

 

המגדלים המתוכננים בכיכר. התושבים טוענים לירידת ערך נכסיהם המגדלים המתוכננים בכיכר. התושבים טוענים לירידת ערך נכסיהם

התוכנית החדשה של כיכר המדינה מבטלת את השטח המסחרי שתוכנן במקור, אך מאשרת הוספה של 17 קומות למגדלי המגורים, כך שבמתחם יהיו שלושה מגדלים של 42 קומות כל אחד ובסך הכל ייכללו בו כ-450 דירות. בעקבות התוכנית החדשה הסירה מעליה, לכאורה, עיריית תל אביב טענות לנזק של בעלי החנויות בכיכר, אולם, עוררה את בעלי הדירות.

 

התנגדות הוועדה, שהוגשה על ידי עוה"ד אירית יומטוב ודקלה סירקיס ממשרד שפיגלמן, קורן, ברק, זמיר ושות', באה בעקבות אישורה של התוכנית החדשה. לטענת הוועדה המקומית, לא יתכן שבשלב זה נגרמה לתובעים פגיעה כלשהי מאחר ולהערכתה השוק "לא הפנים" ו"לא הגיב" עדיין לשינויים שבתוכנית - ולכן אין מקום להמשיך ולקיים דיון בתביעות פיצויים לאחר אישור התוכנית החדשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x