$
נדל"ן

בלעדי: בניין שגרירות טורקיה ברחוב הירקון בתל אביב - למכירה ב-25 מיליון שקל

הבניין בן ה-4 קומות המשתרע על שטח של כ-800 מ"ר, נמצא בבעלות חברה פרטית ומושכר לשגרירות עד לסוף השנה הבאה. הליך ההתמחרות יחל היום, ועוה"ד המייצג את המוכרים צופה כי המחיר יגיע אף ל-30 מיליון שקל

אורי חודי 09:0517.08.08

הבניין שבו שוכנת היום שגרירות טורקיה בישראל, הנמצא ברחוב הירקון 202 בתל אביב, מוצע למכירה. תהליך ההתמחרות על הבניין מתחיל היום (א'), כאשר זה יוצע רשמית למכירה. המחיר ההתחלתי עומד על כ-25 מיליון שקל, אך צפוי ככל הנראה עוד לעלות. לפני כשנה קיבלו המוכרים הצעה לרכישת הבניין שעמדה על כ-6.5 מיליון דולר בשער של 4 שקל לדולר, אך לדברי עוה"ד שלהם, "הם לא היו בשלים לעסקה".

 

הבניין בן ה-4 קומות, המשתרע על פני כ-800 מ"ר, שייך לחברה ישראלית פרטית המשכירה אותו לשגרירות בחוזה שנחתם עד סוף 2009. ההתמחרות, שמתחילה כאמור היום, תימשך עד ה-18 לספטמבר.

 

הבניין ברחוב הירקון. באזור של חוסר היצע הבניין ברחוב הירקון. באזור של חוסר היצע צילום: עמית שעל

עו"ד אמיר חסיד, ממשרד אמזל-לוי-חסיד, המייצג את המוכרים, אמר ל"כלכליסט": "השוק קפץ וזו תהיה מכירה ענקית. ההערכה היא שלאחר ההתמחרות המחיר יגיע לכ-30 מיליון שקל. מדובר בנכס שנמצא בבעלות אחת, שמי שיקנה אותו יוכל לבנות שם את בית חלומותיו".

 

עו"ד חסיד חווה את דעתו על ערך הנדל"ן בעיר: "תמיד מדברים על זה שיש את ישראל, בתוכה את תל אביב, ובתוך תל אביב את רחוב הירקון מבחינת המיקום. מדובר בנכס נדיר, במיוחד בהתחשב בחוסר ההיצע באזור".

 

ואכן, מעסקאות שמבוצעות בו עולה, כי רחוב הירקון נחשב לאחד הרחובות היקרים בישראל. לפני מספר חודשים נמכר ברחוב פנטהאוז דו קומתי, המשתרע על פני 420 מ"ר, בכ-11 מיליון דולר ולפני כחודש נמכר למשקיעים מצרפת בניין בן 4 קומות ברחוב, המשתרע על פני 800 מ"ר, בתמורה ל-28 מיליון שקל.

 

"במהלך תקופת ההתמחרות יבחנו המוכרים את ההצעות ויחליטו את הצעתו של מי יקבלו", אמר עו"ד חסיד ולדעתו, "עכשיו זה זמן טוב, יש הרבה תושבי חוץ שנמצאים בארץ ואנחנו מצפים להתעניינות גבוהה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x