$
נדל"ן

עמיתים ממשיכה לממש נכסים בעשרות מיליוני שקלים

החברה המרכזת את קרנות הפנסיה הוותיקות השלימה את מכירת השטח עליו בנוי מלון גני נצרת בסכום שיא של 82.3 מיליון שקל. המכירה מצטרפת למימושים נוספים, ביניהם גם של נכסים בתל אביב שנמכרו בסכום כולל של למעלה מ-200 מיליון שקל

אורי חודי 14:3806.08.08

חברת עמיתים, המרכזת את קרנות הפנסיה הוותיקות תחת ניהולה של יעל אנדורן, השלימה בימים אלו מכירת שטח של כ-130 דונם באזור נצרת, עליו בנוי בית המלון הידוע "גני נצרת", במחיר שיא של 82.3 מיליון שקל. מכירה זו מצטרפת לשורה של מימושים נוספים ברחבי הארץ בתקופה האחרונה והיא מקדימה

עסקאות נוספות שצפויות להתבצע בערים שונות.

 

מתחם המלון בנצרת, ששימש בעבר כבית ההבראה "מבטחים", שוכן על גבעה ממנה נשקף עמק יזרעאל והר הקפיצה. שטח המלון עומד על כ-40 דונם שעליהם 4 מבנים בשטח כולל של כ-6,000 מ"ר. במתחם כ-120 חדרי אירוח וכן שטחים ציבוריים. יתרת השטח, שאינו בנוי, עומדת על כ-90 דונם, שהינם שטח פתוח, מיוער ברובו.

 

מהחברה נמסר, כי במסגרת הליך המכירה הוגשו מספר רב של הצעות ובסופו של תהליך התמחרות שנקטה עמיתים, נבחרה הצעה של קבוצת יזמי נדל"ן מעורבת, הן מהמגזר הערבי והן מהמגזר היהודי. מחיר העסקה משקף שווי של כ-180 אלף דולר לדונם, מחיר המהווה שיא חדש לשווי הקרקעות באזור.

 

מלון "גני נצרת" מצטרף, כאמור, לרשימה ארוכה של נכסים שנמכרו לאחרונה על ידי החברה, ביניהם מתחם מלון "גני כרמל", שנמכר ב-92 מיליון שקל. עמיתים אף מימשה מספר נכסים בתל אביב, דוגמת המגרש שהיה בבעלותה ברחוב אנטוקולסקי בעיר, המשתרע על פני שטח של כ-2 דונם ונמכר במחיר של כ-68 מליון שקל, כמו גם קומת משרדים ב"בית גיבור" בשטח של כ-3,000 מ"ר, שנמכרה במחיר של כ-21.5 מיליון שקל, בניין "מבטחים" ברחוב מונטיפיורי שנמכר במחיר של כ-14 מיליון שקל וקומות משרדים בבניין אמות משפט בתל אביב, בשטח כולל של כ-1,665 מ"ר, שנמכרו במחיר של 26 מיליון שקל.

 

את הליך המכירה ניהלו מטעם הקרנות גלעד בושביץ ועו"ד ניר עובדיה. במקביל, הודיעה עמיתים, כי בכוונתה להמשיך במימוש של נכסים הנמצאים בבעלותה בכפוף למצב בשוק הנדל"ן המקומי. בימים אלו יוצאו למכירה המבנים בהם שכנו סניפי החברה בערים חיפה, נתניה, רחובות ובאר שבע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x