שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

המושבה הגרמנית בחיפה ממשיכה להתחדש

הוועדה המחוזית אישרה את התוכנית הראשונה לתהליך שימור ופיתוח המושבה הגרמנית בעיר

דותן לוי 08:3605.08.08

הוועדה המחוזית חיפה אישרה את הראשונה מתוך כמה תוכניות לתהליך שימור ופיתוח אזור המושבה הגרמנית בחיפה, באזור שבין רחוב אלנבי לרחוב הגפן. תוכנית העירייה כוללת שמונה מתחמים המרכיבים יחד את המושבה הגרמנית בשטח של כ־15.5 דונם, ממערב לציר המושבה הגרמנית בשדרות בן גוריון.

 

בחלקו

העליון של המתחם, הגובל בגנים הבהאיים ברחוב הגפן, יוקם מתחם מלונאות הכולל מלון, מרכז תיירות, מרכז מבקרים וחניון תת־קרקעי ציבורי. לצורך התוכנית התירה הוועדה בנייה בהיקף של 210%. כמו כן ייהרסו מבנים קיימים וייוותרו רק שני מבני ציבור קיימים, הגובלים ברחוב הגפן. החלק התחתון, הגובל ברחוב אלנבי בסמוך לעיר התחתית, כולל ארבעה מבנים מתקופת הטמפלרים בני שתיים־שלוש קומות, המשמשים למגורים ומיועדים לשימור - קצתם לשימור מחמיר וקצתם לשימור עם תוספות בנייה. כמו כן מוצע מגרש לבנייה חדשה. לחלק זה מייעדת התוכנית שימושים תיירותיים מעורבים בהיקף של 120% בנייה. האזור כולו ייהנה מפיתוח נופי שיאפשר רצף של שבילים ומעברים להולכי הרגל, שיקשר בין המבנים לבין הרחבות הפתוחות, הכיכרות והשטחים הפתוחים הציבוריים.

 

התוכנית הכוללת (שנקראת "תוכנית השלד") מבססת את שימור האזור לפי ערכיו המיוחדים, תיצור מרכז פעילות תיירותית ובסיס כלכלי לפיתוח, ותאזן את מערך התנועה באזור. עורכי התוכנית, האדריכל אורי שטרית, מחלקת תכנון עיר בעיריית חיפה והאדריכלית פנינה רוזנברג, קבעו עבור כל אחד מהמבנים בתוכנית "פרופיל בנייה" השונה במאפיינים האדריכליים והעיצוביים וברמת השימור והפיתוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x