$
נדל

עיריית רמת גן ביטלה בניית חניון בגן הקופים

מאבק התושבים כנגד הקמת החניון בגן שאול הגיע לסיומו לאחר שהודיעה העירייה על ביטול הבנייה. נציגי הירוקים: "התוכנית לחניון בגן הקופים היתה אמורה לתת מענה עקום להעדר מקומות חניה בבנין שנבנה בלא היתר"

אורי חודי 18:3904.08.08
מאבק התושבים ברמת גן נגד בניית חניון תת קרקעי בגן שאול, המכונה גם גן הקופים, נשא אתמול (א') פרי, כאשר הכריזה העירייה כי החליטה על ביטול התוכנית.

 

מהעירייה נמסר כי הוחלט להפנות את הכספים שיועדו להקמת החניון לקידום החינוך והרווחה בעיר. הכספים יוקצו להקמת כיתות

חדשות, שיפוץ בתי ספר, רכישת ציוד חדש, מימון חוגים לילדים ועוד. בנוסף לכך, בימים אלו משלימה העירייה עבודות שדרוג ושיקום הגן בהשקעה של כ-300 אלף שקל.

 

הסיפור התחיל לפני כשנה כאשר דיווחה עיריית רמת-גן על כוונתה לספק מענה לקשיי החנייה באזור רחוב ארלוזורוב והרחובות השכנים ולבחון אפשרות הקמתו של חניון תת-קרקעי, אשר יהיה בחלקו מתחת לשטח גן שאול. הודעה זו של העירייה גררה אחריה תגובות זועמות של התושבים מה שגרם לעירייה להצהיר כי בכל מקרה ובכל מצב יישמר גן הקופים במלואו. ההבטחות של העירייה לא מנעו מהתושבים להמשיך ולהתנגד לתוכנית.

 

מהעירייה נמסר: "למרבה הצער החל גל הסתה של גורמים אינטרסנטיים אשר פעלו במכוון ליצירת רושם מוטעה בקרב תושבי השכונה והעיר, לפיו ייפגע כביכול גן הקופים מבניית החניון, וכי אין בכוונת העירייה לכאורה לעמוד בהצהרתה".

 

נציגי תנועת הירוקים בעיר בירכו על החלטת העירייה ואמרו: "הביטול הוא פרי של מאמץ ממושך ורציף של ועד השכונה, שראשיתו במפגן שערכו הירוקים ברמת גן, בשיתוף עם הוועד, בהשתתפות למעלה מ-500 מתושבי העיר". אולם, באותה הנשימה מוסיפים הירוקים כי המאבק מבחינתם טרם הסתיים: "התוכנית לחניון בגן הקופים היתה אמורה לתת מענה עקום להעדר מקומות חניה בבנין שנבנה בלא היתר ברחוב ארלוזרוב 36, ובו 3 מקומות חניה ל-40 דירות. אנו מצפים שהעירייה תכריז מיידית כי היא תמנע ממתן אישור אכלוס לבנין זה ותפעל להריסת הבנייה הבלתי חוקית".

 

במקביל, טוענים הירוקים כי הקמת החניון אינה הבעיה היחידה: "מתגובת העירייה אנו למדים עוד, כי העירייה התכוונה להעניק ליזמים במתנה כספי ציבור בסך שבעה וחצי מליון שקל, שכן בתכתובת בין היזמים לעיריה עולה כי היזמים התבקשו לשלם רק 100 אלף דולר בתמורה להשתתפותם בהקמת החניון בשעה שהעלות הכוללת עומדת על כ-8 מליון שקל, הציבור ידע להסיק מכך את המסקנות המתבקשות על אופן ההתנהלות של העיריה".

 

בתגובה לדברים הללו נמסר מעיריית רמת גן: "אין אנו מופתעים משום הכרזה של מפלגת הירוקים לגבי פעילותם הנרחבת, ואף ולא ייפלא בעינינו אם תכריז המפלגה שהיא שתלה במו ידיה את עשרות העצים המצילים על שדרותיה של העיר רמת-גן. מסתבר כי אין גבול לתפיסת מציאות מעוותת ולניסיון הירוקים לעשות הון פוליטי אפילו מהודעה חשובה זו שנמסרה בעיקר לתושבים ועבורם .מעולם לא היה בכוונת העירייה לפגוע ולו בגרגיר מגן הקופים בעיר ובחינת אפשרות בניית חניון תת קרקעי נועדה לסייע לתושבי האזור אשר התלוננו על צפיפות החנייה . העירייה לא העניקה טופס 4 והיא פועלת כחוק וכדין כשם שעשתה מאז ומתמיד. יודגש כי העירייה תבעה את היזמים על החריגות לכאורה בבניין, והנושא מצוי כעת בערכאות משפטיות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x