שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

שלושת המגדלים בכיכר המדינה יתנשאו לגובה של 40 קומות

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בת"א אישרה תוספת של 11 קומות לעומת התוכנית הקודמת וביטלה את המרכז המסחרי שהיה אמור להיבנות מתחת למגדלים

גלית שפיר 17:4723.07.08

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב אישרה היום (ד') ששלושת מגדלים בכיכר המדינה יתנשאו לגובה של 40 קומות במקום 29, כפי שתוכנן בתוכנית המקורית. לאחר השינוי בתוכנית, המגדלים יתנשאו לגובה של 153 מטר במקום 126 מטר. בנוסף הוחלט, כי המרכז המסחרי, שהיה אמור לקום מתחת לשלושת המגדלים יבוטל.

 

תכנית העיצוב המקורית של כיכר המדינה תכנית העיצוב המקורית של כיכר המדינה

 

בתוכנית המקורית, שאושרה בשנת 2000 נקבע, כי על שטח של 65 אלף מ"ר יוקם מרכז מסחרי על שטח של 10,800 מ"ר כשמעליו יוקמו 3 מגדלים של 25 קומות עם 387 יחידות דיור. היום הוחלט כי המגדלים לא ייבנו בצורת קשתות, אלא בצורה רגילה. 

 

לתוכנית הוגשו 17 התנגדויות שבהם נטען בין היתר, כי התוכנית תגדיל את נפח התנועה, תפגע באיכות חיי התושבים בסביבה וכי המגדלים הגבוהים יחסמו את האוויר מכיוון מערב ויגרמו לירידת ערך.

 

יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, סגן ראש העיר דורון ספיר אמר, כי "התוכנית תשפר באופן משמעותי את התוכנית הקודמת שאושרה בשנת 2000, בכך שהיא הופכת את הכיכר לנגישה יותר לציבור וכן זה מונע עומס מסחרי באזור וגם היקפי התנועה יהיו קטנים יותר".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x