שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

נתיבי איילון תפצה בעלי קרקעות בהרצליה ובכפר שמריהו ב-10.5 מיליון דולר

ועדת הערר לתכנון ובנייה במחוז תל אביב קבעה כי כ-200 בעלי קרקעות יקבלו פיצוי בעקבות ירידת ערך שנגרמה לקרקעות שבבעלותם בשל תוכנית נתיבי איילון

דותן לוי 15:4112.06.08

ועדת הערר לתכנון ובנייה במחוז תל אביב קבעה כי כ-200 בעלי קרקעות מהרצליה ומכפר שמריהו יקבלו פיצוי בגובה של 10.5 מיליון דולר מחברת נתיבי איילון. הפיצוי נקבע בעקבות ירידת ערך שנגרמה לקרקעות שבבעלותם בשל תוכנית נתיבי איילון.

 

המאבק על פיצוי התושבים החל מאז אישור התוכנית

בשנת 1998. בעלי הקרקעות דרשו פיצוי כספי מחברת נתיבי איילון, אולם הם נתקלו בסירוב בטענה כי לא נגרמה כל ירידת ערך לקרקעות. בעלי הקרקעות המיוצגים על ידי עו"ד עודד ישראלי דרשו כי שמאי מכריע יקבע בנושא. השמאי, יצחק סיון, שמונה בשנת 2002 דחה את טענת נתיבי איילון, קיבל את עמדת בעלי הקרקעות ולבסוף קבע כי על נתיבי איילון לפצות את בעלי הקרקעות ב-10.5 מיליון דולר. בשלב זה, לאחר קביעתו של סיון, התגלעה מחלוקת על גובה הפיצויים, בשנת 2006 ערערו התושבים פעם נוספת וטענו כי מדובר בפיצוי נמוך וכי גובה הפיצוי צריך לעמוד על כ-20 מיליון דולר.

 

כתשובה, נתיבי איילון דבקה בגרסתה המקורית והוסיפה לטעון כי אין כל מקום לפיצוי. ועדת הערר המחוזית קיבלה את עמדתו של השמאי המכריע ודחתה את כל העררים על קביעותיו. יו"ר ועדת הערר עו"ד עפרה פרידמן, כתבה בהחלטתה: "לאחר שבחנו את טיעוני הצדדים, ניתן לסכם ולומר כי להוציא ההתייחסות לשומת שווי החלקות, כל הטיעונים האחרים הינם בתחום התמחותו המקצועית של השמאי המכריע, שאינם מצדיקים התערבות של ועדת הערר. על כן, אנחנו דוחים את העררים, אך קובעים כי על השמאי המכריע לשקול שנית את עמדתו בעניין שווי יתרת החלקות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x