סגור
בית מנורה מבטחים לשעבר בית הסנה תל אביב
בית מנורה. במגדל החדש יבנו 38 אלף מ"ר של משרדים (צילום: בועז אופנהיים)

תוכנית להריסת בית מנורה בת"א והקמת מגדל של 45 קומות במקום

המגדל החדש יהיה עם שטחי מסחר, תעסוקה ו־103 דירות. מדובר במגרש בשטח של כ־8.4 דונם שעליו ניצב בית מנורה שנבנה בסוף שנות ה־60 וגובהו 13 קומות

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ת"א תדון היום בתוכנית של חברת מנורה נכסים והשקעות ובנק הפועלים להריסת בית מנורה מבטחים (לשעבר בית הסנה), הממוקם בין הרחובות יהודה הלוי, יבנה ואלנבי בת"א לטובת מגדל חדש בגובה 45 קומות. מדובר במגרש בשטח של כ־8.4 דונם שעליו בית מנורה שנבנה בסוף שנות ה־60 וגובהו 13 קומות מעל 3 קומות מסד ועוד 2 בניינים ישנים בגובה 4 קומות.
על תכנון המגדל החדש חתום משרד האדריכלים יסקי מור סיון. המבנה החדש כולל 8 קומות מסד ומעליהן מגדל צר ומחופה זכוכית. התוכנית מציעה כ־2,000 מ"ר של שטחי מסחר, 38 אלף מ"ר שטחי תעסוקה, 2,700 מ"ר שטחי ציבור ו־103 דירות בשטח ממוצע של 80 מ"ר. 15% מכלל הדירות יוגדרו כ"דיור בהישג יד", כלומר בשכירות מפוקחת.
את הבניין שייהרס, שהיה אחד ממגדלי המשרדים המודרניסטיים הראשונים ברחוב אלנבי ובת"א, תכננו האדריכלים אמנון אלכסנדרוני ואברהם יסקי. חברת הביטוח הסנה רכשה מחצית מקומות המשרדים בבניין, וחברת המשביר המרכזי שכרה את קומות המסחר ומיקמה בהן סניף של המשביר לצרכן. קומות נוספות שימשו את בנק הפועלים.
ב־2014 שופץ המבנה , ב־2018 העבירה מנורה את עובדיה למגדל חדש ברמת גן ואת המבנה שכרה רשת המלונות בראון, שהקימו בו את מלון BOBO, וחתמה בזמנו עם מבטחים חוזה ל־25 שנים עם נקודת יציאה מהסכם השכירות אחרי 10 שנים