סגור

אושרה הקמת מתחם מעונות סטודנטים וסגל באוניברסיטה העברית

עיריית ירושלים אישרה את הקמת המתחם בגבעת רם באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, כך נודע לכלכליסט. התוכנית משתרעת על 60 דונם מצפון לכביש בזק, בהם יוקמו 8 מבנים בגובה של עד 18 קומות, שיכללו בין היתר כיתות לימוד, שירותי הסעדה, מכולת, חדרי כושר, וחנוית ספרים

עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, אישרה את התוכנית להקמת מתחם חדש למעונות סטודנטים וסגל באוניברסיטה העברית בגבעת רם, כך נודע ל"כלכליסט".
התוכנית ממוקמת בשטח האוניברסיטה, במגרש ריק בחלק הדרום־מערבי מצפון לכביש בזק.הקרקע לתוכנית המעונות משתרעת על כ־60 דונם, שבהם יוקמו 8 מבנים בגובה של עד 18 קומות. מלבד המעונות, המבנים יכללו שימושים של הסעדה, מכולת, חנויות לממכר ספרים, ציוד לימוד ועזרים, כיתות לימוד, חדרי הרצאות, אודיטוריום, מעונות סטודנטים לסגל והארחה ושירותים נלווים כגון מועדוני סטודנטים, חדרי כושר ומכבסות. כמו כן התוכנית תכלול שטחי בנייה תת־קרקעיים. מרבית חדרי המעונות מיועדים לסטודנטים, מתוכם כ־90 מעונות מיועדים לסגל האוניברסיטה.

1 צפייה בגלריה
הדמיית המעונות החדשים במתחם ה אוניברסיטה העברית גבעת רם
הדמיית המעונות החדשים במתחם ה אוניברסיטה העברית גבעת רם
הדמיית המעונות החדשים במתחם האוניברסיטה העברית, גבעת רם
(הדמיה: שוורץ בסונוסוף אדריכלים ובוני ערים בע"מ)

הבנייה החדשה היא חלק ממספר תוכניות המקודמות באזור זה, שישנו לחלוטין את דופן כביש בגין וכוללות בנוסף את תוכנית קירוי בגין ואת תוכנית התעסוקה של הוג'יטק, פארק התעסוקה וההייטק של האוניברסיטה העברית שיוקם בסמוך למעונות על ידי חברת גב־ים וישתרע על שטח של כ־270 אלף מ"ר.
כיום לאוניברסיטה העברית יש כ־4,500 חדרי מעונות, אשר מספקים מענה לכ־23 אלף סטודנטים. כ־70% מהסטודנטים מגיעים מחוץ לירושלים. את המעונות יתכנן משרד שוורץ בסונוסוף – אדריכלים ובוני ערים, שנבחר לביצוע הפרויקט במסגרת תחרות אדריכלית.