סגור
בניין ב רחוב הפרחים רמת השרון מנוף ב אתר בנייה
בנייה ברמת השרון (צילום: עמית שעל)

עיריית רמת השרון מקדמת הקמת בניינים של עד 11 קומות בשכונת הווילות קריית יערים

הוועדה המחוזית ת"א תדון בשבוע הבא בתוכנית להקמת שכונה חדשה בשטח חקלאי של 90 דונם בסמוך בשכונת קריית יערים ברמת השרון. התוכנית מציעה בניית 150 דירות בהישג יד, מתוכן 75 בבעלות עירונית שיושכרו בשעורי הפחתה של 40% משכר הדירה הממוצע באזור

הוועדה המחוזית ת"א תדון בישיבתה בשבוע הבא בתוכנית להקמת שכונה חדשה בשטח של 90 דונם בקצה המערבי של רחוב יבנה, בשכונת קריית יערים ברמת השרון. כיום השטח חקלאי ומוקף ממזרחו ודרומו בוילות.
על פי התוכנית, במקום יבנו 680 דירות, מתוכן 150 בהישג יד (להשכרה ארוכת טווח) במבנים בגובה 7 וגם 11 קומות. הצפיפות הממוצעת לא גדולה יחסית ולא מאפיינת את אזור הביקוש, ועומדת על 20 דירות לדונם. התוכנית נערכה ע"י דורית שפינט, ממשרד עוזי גורדון אדר'.
ניתן לומר שהיוזמה לשילוב בנייה רוויה במרקם שכונות הוילות המערביות של רמת השרון היא מגמה מכוונת ע"י הוועדה המחוזית, למורת רוחם של תושבי השכונות שהיו מעדיפים בנייה פחות אינטנסיבית. ביולי האחרון דנה המחוזית ת"א בהפקדתה של שכונת שתיל, בחלק המערבי של רחוב ז'בוטינסקי, באזור שכונת גולן. התוכנית, שהיא יוזמה של חברת תדהר, מציעה בנייה של 285 דירות במבנים שונים: מבנים בגובה 2 קומות בצפיפות של 3 דירות לדונם וכן מבנים בגובה 6, 9 ו-10 קומות בצפיפות של עד 12.7 דירות לדונם.
התוכנית מקודמת ברחוב יבנה על רקע הפיתוח שיעבור האזור המערבי של רמת השרון בשנים הקרובות. רחוב יבנה-מבצע קדש אמור להפוך, ע"פ תוכנית המתאר המחוזית, לרחוב ראשי המקשר את מערב העיר ומזרחה, מערבית לתוכנית מתוכנן פארק מטרופוליני ולאורכו, באוריינטציית דרום-צפון, כביש עוקף. בסביבה הקרובה של התוכנית מקודמות התוכניות תמ"ל 1069 ורצועת הנופש. שתי התוכניות מדברות על סדרי גודל של 33 דירות לדונם במבנים בגובה של עד 35 קומות.
ימית כהן, אדריכלית רמת השרון מסבירה כי "מדובר בתוכנית "אינפיל" (מילוי שטח ריק במרקם בנוי) של הקצה הצפון מערבי של העיר. לדבריה, "מאחר שהשטח הוא בבעלות של הרבה מאד פרטיים, העיר לקחה את היוזמה והכינה תוכנית, כולל הליך שיתוף ציבור. לדעתי, השינוי המשמעותי ביותר שנוצר בעקבות המפגש עם הציבור הוא קביעת מנגנון שלביות. כלומר, אנחנו מאפשרים בניית 300 דירות באופן מיידי אך עם התניה לבניית פארק בדופן הדרומית של התוכנית, רק אחרי הקמת הכביש העוקף המערבי, נאפשר את בניית שאר הדירות. הרעיון הוא לצמצם את הלחץ התעבורתי על השכונה הקיימת". כהן אומרת שמבחינתה, שילוב דיור בר השגה בתוכנית הוא הישג משמעותי. 75 דירות ייבנו על שטח חום (ציבורי) ויהיו בבעלות עירונית ובשיעור הפחתה משמעותי של שכ"ד.