סגור

מתחזקת בתחום הנדל"ן: הפניקס רוכשת 25% מחברת בנייני העיר הלבנה

חברת הביטוח מגדילה את אחזקותיה בתחום, כאשר שלוש שנים אחרי שרכשה 25% מחברת אקרו נדל"ן היא רוכשת גם נתח מהחברה הפרטית, המתמחה במגורים ומלונאות בתל אביב. הפניקס תשקיע בבנייני העיר הלבנה סך של עד 420 מיליון שקל, בשילוב של חוב והון

קבוצת הביטוח הפניקס רוכשת 25% מחברת הנדל"ן הפרטית בנייני העיר הלבנה, שנמצאת בבעלותו של היזם איציק בן-שוהם. הפניקס תשקיע בחברה, העוסקת ביזמות נדל"ן בתל אביב, סך של עד 420 מיליון שקל, בשילוב של חוב והון, וזאת במטרה לתמוך בעסקאות חדשות - ובעיקר בפרויקטים המתאפיינים בעירוב שימושים. הפניקס רכשה ב-2018 גם 25% מחברת אקרו נדל"ן.
המהלך של הפניקס מתבצע על רקע צמיחתה של בנייני העיר הלבנה, שהחלה כיזמית בתחום המבנים לשימור בתל אביב - ומאז התרחבה לתחומי ההתחדשות העירונית והמלונאות. הפניקס ובנייני העיר הלבנה ביצעו במרץ האחרון עסקה משותפת במסגרתה רכשו יחדיו את מתחם בזק ברחוב לינקולן מקרן ריאליטי, תמורת 183 מיליון שקל.
בתחום המלונאות, בנייני העיר הלבנה שותפה בהקמת 12 בתי מלון ברחבי העיר, הכוללים למעלה מ-1,400 חדרים. חמישה מהמלונות, בהיקף של כ-600 חדרים, הם בבעלות משותפת עם חברת ישרוטל. אחד הפרויקטים החל להיבנות בימים אלה בכיכר בזל, והוא יכלול מלון של רשת ישרוטל, שטחי מסחר ומגורי יוקרה. מלונות נוספים מקימה החברה במשותף עם ישרוטל בדיזינגוף 99 וברחוב מונטיפיורי. בתחום המגורים, בנייני העיר הלבנה מקימה כ-1,200 יחידות דיור במיקומים מרכזיים בתל-אביב. מנוע צמיחה נוסף של החברה הוא ניהול צבר זכויות לניוד מבניינים לשימור בעיר, בשווי של כ-300 מיליון שקל.
1 צפייה בגלריה
מרכזיית בזק לינקולן
מרכזיית בזק לינקולן
מתחם בזק ברחוב לינקולן בת"א
"כחלק מהאסטרטגיה של הפניקס, שמנו לנו למטרה לחזק את תיק השקעות הנדל"ן למגורים ומלונאות באזורי ביקוש" מסר גיא פורת מנהל הפניקס נדל"ן. "אנו מתמקדים בהשקעה בחברות וגופים בעלי ניסיון ומומחיות ייחודיים בסגמנטים אלו. ההשקעה של הפניקס בבנייני העיר הלבנה תאפשר למצות את מלוא הפוטנציאל הגלום בחברה לטובת בעליה ועמיתי הפניקס".
איציק בן שוהם, בעל השליטה בבנייני העיר הלבנה מסר כי: "בשנים האחרונות אנו מקפידים לגוון את פעילותנו ולהיות מעורבים במספר תחומים בנדל"ן העירוני בתל אביב. שילוב של מנועי צמיחה מגוונים תוך התמחות לוקאלית ובחירה קפדנית של פרויקטים היא שהביאה את הפניקס להבעת האמון בחברה. אין ספק כי חבירה לקבוצה מובילה כמו הפניקס תאפשר לחברה להתפתח במהירות ושיטתיות".
את הפניקס ייצגו עורכי הדין שלומי כהן, אורי יצחק ודנה סואידמן ממשרד גורניצקי. את בנייני העיר הלבנה ייצגו עורכי הדין אורית ישראלי, אמיר דר וזהר פלסז ממשרד פישר.
את העסקה ליוותה חברת הייעוץ הפיננסי בטא פייננס.