סגור

כלל תרכוש מקבוצת חג'ג' שני מרכזים מסחריים ברחוב איינשטיין בתל אביב

חברת הביטוח תרכוש קרקע המיועדת לשני פרויקטים למסחר ומגורים; במסגרת העסקה כלל תשלם 475 מיליון שקל עבור 75% מהחלקים המסחריים בשני הפרויקטים

כלל ביטוח ופיננסים חתמה עם קבוצת חג'ג' על הסכם למכירת 75% מקרקע שעליה יוקמו שני פרויקטים שיכללו שטחים מסחריים בשדרות איינשטיין בצפון תל אביב, בהשקעה של 475 מיליון שקל. ההשקעה כוללת את עלות הקרקע ועלויות הקמת הפרויקטים, לרבות שימושי מסחר ומקומות חניה.
הפרויקט הראשון יוקם בפינת הרחובות איינשטיין ולוי אשכול, ויכלול כ-4,400 מ"ר שטחי מסחר וכן שלושה בנייני מגורים שיוקמו מעל שטחי המסחר ויכללו 215 יחידות דיור. הפרויקט השני יוקם בפינת הרחובות איינשטיין ורחוב 2040, ויכלול 9,000 מ"ר שטחי מסחר, ובנוסף שלושה בנייני מגורים שיוקמו מעל שטחי המסחר ויכללו 300 יחידות דיור. לאחר הרכישה כלל תחזיק ב-75% משטחי המסחר בשותפות עם קבוצת חג'ג', אשר תחזיק ב-25% הנותרים. שטחי המסחר ינוהלו במשותף על ידי שני הצדדים.
מחיר המכירה משקף שווי של כ-50 אלף שקל למ"ר לשטחי מסחר על רחוב איינשטיין ולמחירים אקוויוולנטיים של שטחים נחותים יותר המצויים בקומה ראשונה או בקומת התת-קרקע של הפרויקט. הרווח הצפוי לקבוצת חג'ג' מהעסקה הוא מעל 200 מיליון שקל, מתוכם כ-70 מיליון שקל יוכרו כבר ברבעון השני לשנת 2022.

1 צפייה בגלריה
מרכז מסחרי ב שדרות איינשטיין בתל אביב של קבוצת חג'ג' ו כלל ביטוח הדמיה
מרכז מסחרי ב שדרות איינשטיין בתל אביב של קבוצת חג'ג' ו כלל ביטוח הדמיה
הדמיה של מרכז מסחרי בשדרות איינשטיין בתל אביב של קבוצת חג'ג' וכלל ביטוח
(הדמיה: וויופוינט)

לא מדובר בשותפות ראשונה של כלל עם חג'ג', שתי הקבוצות מחזיקות יחד במרכז מסחרי פעיל ברחוב איינשטיין בתל אביב עם האחים חג'ג'. לאחר הקמת המרכזים תחזיק כלל במשותף עם חג'ג' בשלושה מרכזים מסחריים ברחוב זה. המרכזים המסחריים הנוכחיים כוללים שוכרים איכותיים ומותגים כגון בנקים, מסעדת סרפינה, מסעדת יאוזה, סופר יודה, סוליקה, לחמנינה, קופת חולים מכבי ועוד.
בנוסף לשטחי המסחר קבוצת חג'ג' מחזיקה בזכות לכ-60 דירות בפרויקט איינשטיין 33א' וכן שטחי מגורים במגרש 35 בהיקף של למעלה מ-3,000 מ"ר, שהיקפם המדויק עתיד להיקבע בחודש הקרוב במסגרת הליך שמאי העומד בפני סיום. עסקה זו מצטרפת לשתי עסקאות נדל"ן נוספות שביצעה כלל ביטוח ופיננסים השנה: רכישה של 50% מתשע הקומות העליונות במגדל סקיי טאוור במתחם חסן ערפה מהיזם עדי צים; ורכישת מבנה לוגיסטי תעשייתי בפארק התעשייה מבוא כרמל מהחברות שמיר וגרופית.
את העסקה ליוו מטעם כלל ביטוח ופיננסים רז זלצמן, מנהל נדל"ן ישראל, ודנה טל, מנהלת פיתוח עסקי; ומטעם קבוצת חג'ג' שירה אשר תמאם, סמנכ"לית פיתוח עסקי ונכסים של קבוצת חג'ג'. את כלל ביטוח ופיננסים ייצגו בעסקה עו"ד שלומי כהן, עו"ד איתי איצקוביץ ועו"ד אייל ליברמן ממשרד גורניצקי ושות'. את קבוצת חג'ג' ייצגו בעסקה עו"ד נדב אברמוביץ, עו"ד ליאור פונקלשטיין וינון חג'ג' ממשרד חג'ג' בוחניק.