$
הכסף

לידיעת החייבים: הקפאת הגבלת רישיונות נהיגה בהוצל"פ הוארכה עד יולי

המטרה של הוראת השעה היא להקל על החייבים בהוצ"ל להתנייד בתקופה זו של משבר הקורונה תוך שמירה על בריאות החייבים והציבור

לידיעת עשרות אלפי נהגים חייבים: הקפאת הגבלת רישיונות נהיגה בהוצאה לפועל הוארכה עד יולי. תוקפה של הוראת השעה בעקבות משבר הקורונה (הקלות לחייבים) אף היא הוארכה, ובהתאם לכך, לא ניתן לבצע הליכים מסוג הוצאת מעוקלים, תפיסת רכבים, צווי הבאה והגבלת רישיון נהיגה - עד ל-6 ביולי 2021.

 

תוקפן של הוראות השעה הוארך בשל פיזור הכנסת. הכנסת אישרה הקפאת הגבלת רישיונות נהיגה בהוצאה לפועל בעקבות משבר הקורונה. הזוכה (הגורם לו החייב חייב כספים -ל.ד.) יהיה רשאי להגיש בקשה חדשה להטלת ההגבלה על רשיונו של החייב עם תום תקופת תוקפו של החוק זה.

 

 

לשכת הוצאה לפועל לשכת הוצאה לפועל צילום: באדיבות דוברות רשות האכיפה והגבייה

 

בדברי ההסבר להצעת החוק (שהיא מיזוג של הצעה ממשלתית וחמש הצעות פרטיות שהגישו חברי הכנסת לפני כשנה), נאמר, כי מדינות רבות בעולם, ובהן ישראל, נקטו צעדים מרחיקי לכת כדי לצמצם את התפשטות מחלת הקורונה, ובין היתר, במטרה לשמור על ריחוק חברתי, הוטלו בחודשים האחרונים גם מגבלות שונות על שירותי התחבורה ציבורית ועל הנוסעים בה.

 

הגבלות אלה, נטען, מטבע הדברים, מצמצמות באופן ממשי את יכולתם של אנשים להתנייד ממקום למקום, ועקב כך פוגעות ביכולתם של אנשים להגיע למקומות עבודתם ולצרוך שירותים חיוניים. המטרה של החוק היא הקלה על החייבים בהוצאה לפועל להתנייד בתקופה זו לסייע על שמירה על בריאות החייבים והציבור.

x