$
עסקים קטנים ובינוניים ישן

בעלי עסקים עם הכנסה שנתית של עד 60 אלף שקל יגישו דו"ח מקוצר למס הכנסה

מדובר בדו"ח הצהרתי בן עמוד אחד בלבד שמבטל את הצורך להסתייע באנשי מקצוע לצורך מילויו וחוסך טרחה ועלויות כספיות. לפי נתוני הרשות, כ-70 אלף בעלי עסקים קטנים יהיו זכאים להגיש את הדו"ח המקוצר

עמרי מילמן 11:1726.06.14
רשות המסים נוקטת בצעד נוסף במטרה להקל על בעלי העסקים הקטנים, שהכנסתם השנתית אינה עולה על 60,000 שקל ומשיקה לראשונה דו"ח מקוצר בן עמוד אחד בלבד של הכנסות (טופס 137), אותו ניתן להגיש במקום הדו"ח השנתי המקיף (טופס 1301). הדו"ח המקוצר הוא דו"ח הצהרתי פשוט מאוד, שמבטל את הצורך להסתייע באנשי מקצוע לצורך מילויו וחוסך טרחה ועלויות כספיות.
דו"ח מקוצר לבעלי עסקים קטנים דו"ח מקוצר לבעלי עסקים קטנים צילום: כרמית פלר

 

לפי נתוני הרשות, כ-70 אלף בעלי עסקים קטנים יהיו זכאים להגיש את הדו"ח המקוצר. הוועדה לבחינת הקלות בדיווח השנתי ובניהול ספרים לעוסקים יחידים בעלי מחזור נמוך שהחליטה על מהלך זה, קבעה כי החייבים בהגשת דו"ח מקוון ועומדים בקריטריונים להגשת הדו"ח המקוצר, יוכלו למלא את הדו"ח המקוון באתר האינטרנט של הרשות. הטופס מיועד כאמור לבעלי עסקים שהכנסתם השנתית מיגיעה אישית אינה עולה על 60,000 שקל ולבן הזוג אין הכנסות או כאשר לבן הזוג שלהם יש הכנסת עבודה או קצבה מהן נוכה מלוא המס וכן הוא אינו חייב בהגשת דו"ח בגין הכנסה זו.

 

רשות המסים מציינת כי הכנסות משוק ההון שנוכה מהן המס, ואין חובת הגשת דו"ח בגינן לא יפגעו בזכאות להגשת הדו"ח החדש, כך שבעלי מניות, נהנים או יוצרים בנאמנויות, תושבי חוץ, שותפים, בעלי הכנסות בחו"ל, מי שיש להם הפסדים באותה שנה, בעלי הכנסות שאינן מיגיעה אישית והמבקשים החזר מס, הם בין אלה שלא יוכלו להגיש את הדו"ח המקוצר.

 

ברשות סבורים כי טופס זה, המפשט את הממשק עם רשות המסים, יגדיל את מספרם של העוסקים הרשומים במרשמי רשות המסים וכן יקל על בעלי עסקים קטנים הזכאים למענק עבודה (מס הכנסה שלילי) לממש את זכאותם למענק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x