שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

בוטלה עסקת מגוריט לרכישת דירות ב-78 מיליון שקל בדרום ת"א

קרן הריט למגורים דיווחה למשקיעיה כי החוזה בין המוכר לבין בעלי הקרקע פקע, והעסקה לרכישת דירות ושטח מסחרי ברחוב הגר"א בתל אביב לא תצא לפועל

צלי גרינברג 15:3805.11.18

מגוריט דיווחה לבורסה כי העסקה לרכישת 31 דירות ושטח מסחרי ברחוב הגר"א בשכונת נווה שאנן בתל אביב תמורת 78 מיליון שקל לא תצא לפועל. בדיווחה כתבה החברה כי אי קיום העסקה הינו בשל הודעת המוכר לחברה כי אחד מהתנאים המתלים להסכם המכירה לא התקיים ואינו צפוי להתקיים.

 

 

לעסקה בין הצדדים צורפו 3 תנאים מתלים ובהם התקשרות המוכר עם הבעלים על הקרקע, קבלת היתר בנייה לנכס וחתימת ליווי בנקאי בין המוכר והבנק המלווה. גורם המצוי בפרטי העסקה ואי יציאתה לפועל מספר ל"כלכליסט", כי "החוזה בין המוכר לבין בעלי הקרקע פקע ובעלי הקרקע לא הסכימו להאריכו ובגלל זה התממש התנאי המתלה".

 

ארז רוזנבוך מייסד מגוריט ארז רוזנבוך מייסד מגוריט צילום: שאול גולן

 

הודעת החברה מגיעה לאחר דיווחה הקודם לפני כשבועיים, על רכישתה בניין מניב בן כ-84 שנה ברחוב הלל 2 פינת קינג ג'ורג', הממוקם במרכז ירושלים, תמורת כ-75 מיליון שקל. מדובר בבניין בן 6 קומות המשמש למגורים ומשרדים והחברה דיווחה כי היא מתכוונת לשפצו בעלות מוערכת של כ-15 מיליון שקל ולאחר מכן לייעד אותו לשכירות למגורים. בקרוב יעבור הבניין הערכת שווי והחברה תגלה אם העסקה הירושלמית הייתה כדאית.

 

מגוריט ישראל הינה קרן הריט למגורים ציבורית שהוקמה לפני כשנתיים, ומדווחת כי גייסה עד כה כ-700 מיליון שקל בהון ובחוב בבורסה המקומית ובבנקים. הקרן החליטה להנפיק בעקבות השינוי לחוק הריטים שעיקרו הפחתת מס הרכישה לקרנות הריט הפועלות בתחום המגורים, לצד הטבות מיסוי נוספות ופועלת לאיתור מתחמים בני לפחות 20 יחידות דיור ועד כה התקשרה, על פי דיווחיה, לרכישת והקמת דירות בהיקף כולל של למעלה ממיליארד שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x