$
שוק ההון

היזם הירושלמי מיכאל נעימי גבר על עזריאלי ואמות ורכש מבזק קרקע בחצי מיליארד שקל

העסקה כוללת גם אפשרות שבזק תעביר את המשרדים שלה ממגדל עזריאלי לנכס שיוקם בקרקע המדוברת - מתחם סקיה בצומת מסובים, לכן הבחירה של בזק בגוף די קטן על חשבון ענקיות כמו עזריאלי, אמות וגב ים היא מפתיעה

אורן פרוינד 08:5709.01.18

מיכאל נעימי, הבעלים של חברת הנדל"ן מגדלי נעימי בע"מ, הוא האיש שהגיש את ההצעה הגבוהה ביותר במכרז על הקרקע האטרקטיבית של בזק בצומת מסובים הידועה בשם מתחם סקיה. נעימי, יזם נדל"ן מירושלים והבעלים של קניון נעימי בנתניה, גבר בהצעה שלו על ענקיות נדל"ן כמו עזריאלי, אמות, גב ים שהגישו הצעות שנעות בין 300–450 מיליון שקל.

 

בזק התחילה את המכרז על הקרקע לפי מחיר של 460 מיליון שקל, אולם נעימי שילם בסופו של דבר על הקרקע סכום של 497 מיליון שקל. הסכום עשוי לגדול עד לכ-550 מיליון שקל, במקרה שנעימי ידחה את מועד התשלום של עד שני שלישים מהתמורה לסוף שנת 2022. העסקה כוללת גם אפשרות שבזק תעביר את המשרדים שלה ממגדל עזריאלי לנכס החדש שיוקם, לכן הבחירה של בזק בגוף די קטן על חשבון ענקיות כמו עזריאלי, אמות וגב ים היא מפתיעה.

  צילום: בלומברג

 

בזק צפויה לרשום בדוחותיה הכספיים רווח הון בסכום של כ-400 מיליון שקל בגין מכירת הנכס. בזק עידכנה היום (ג') כי רווח ההון צפוי להירשם במועד בו יתאפשר לחברה להכיר ברווח על פי כללי החשבונאות, וסכומו הסופי של רווח ההון יהיה תלוי בסכומי האגרות וההיטלים שיחולו על החברה בגין מכירת הנכס. בנוסף עדכנה בזק כי היא צפויה לרשום הכנסות מימון בסכום של עד 50 מיליון שקל במועד קבלת התשלומים בגין מכירת הנכס.

 

לנעימי יש עבר בעייתי מול מוסדות התכנון בישראל. על פי כתב אישום שהגישה בינואר 2017 הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה נתניה לבית משפט השלום, ב–2015 ו–2016 ביצעו החברה היזמית מגדלי נעימי, ומנהלה מיכאל נעימי, עבירות בנייה בהיקף של 24 אלף מ"ר, כשבנו שתי קומות חניון תת קרקעי שלא נכללו בתוכנית הבנייה שאותה אישרה הוועדה המקומית. עוד נטען בכתב האישום, כי גם לאחר שמהנדס העיר הוציא ביולי 2016 צו הפסקה מינהלי נגד המשך קיום העבודות, התעלם ממנו היזם — והמשיך בבנייה הלא חוקית עד לנובמבר 2016.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x