$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

סטורדוט שפיתחה שיטת טעינה מהירה מגייסת 60 מיליון דולר

הטכנולוגיה שפיתחה החברה מאפשרת טעינה מהירה במיוחד של סוללות לרכב חשמלי ומכשירי מובייל וגם בנייה של מסכים מחומרים שאינם רעילים. עד כה גייסה החברה 66 מיליון דולר ממשקיעים כרומן אברמוביץ', סטף ורטהיימר ומשה חוגג

הגר רבט ומאיר אורבך 06:4809.08.17

גיוס ענק לסטורדוט (StoreDot) הישראלית. ל"כלכליסט" נודע כי החברה מגייסת סכום של 50–60 מיליון דולר ממשקיע אסטרטגי, ככל הנראה לפי הערכת שווי של כחצי מיליארד דולר. החברה גייסה עד היום 66 מיליון דולר בשלושה סבבים מ־Norma Investments של רומן אברמוביץ', קרן סינגולריטים של משה חוגג, סטף ורטהיימר, סמסונג ונצ'רס ומשקיעים נוספים.

 

סטורדוט פיתחה טכנולוגיה חדשה לטעינה מהירה במיוחד של סוללות המבוססת על סינתזה של פולימרים ותרכובות אורגניות. טכנולוגיית ה־FlashBattery של החברה יכולה לשמש להטענת סוללות במהירות ולבניית מסכים מחומרים שאינם רעילים.

 

מימין רומן אברמוביץ' וסטף ורטהיימר. בין המשקיעים מימין רומן אברמוביץ' וסטף ורטהיימר. בין המשקיעים צילום: יובל חן, אביגיל עוזי

 

 

במאי האחרון הציגה החברה בכנס Cube TechFair בברלין יישום של הטכנולוגיה שלה לטעינה מהירה של מכוניות חשמליות. הטכנולוגיה החדשה אמורה להקטין משמעותית את זמן ההטענה של הרכב החשמלי, ולהשוות אותו לזה של תדלוק רגיל. לפי החברה, טעינה של 5 דקות תספיק לטווח נסיעה של 480 ק"מ. לשם השוואה, טכנולוגיית ההטענה המהירה של טסלה מתהדרת בזמן טעינה של כשעתיים עד לקיבולת מלאה של הסוללה.

 

סטורדוט הוקמה ב־2012 על ידי ד"ר דורון מאירסדורף ופרופ' סיימון ליצין, שניהם יוצאי סנדיסק, ופרופ' גיל רוזנמן. פעילות החברה מתמקדת כיום בשלושה תחומים: הטענה מהירה למכשירי מובייל, דור חדש של סוללות לרכבים חשמליים שיבטיחו טעינה בת 5 דקות ושיפור התצוגה במסכי LCD ו־OLED לטלוויזיות ולמובייל.

 

לפי נתוני החברה, הסוללות שפיתחה למובייל יכולות להביא לטעינה מלאה של המכשיר בתוך כ־5 דקות בלבד וצפויות להיכנס לייצור בתחילת השנה הבאה. לא מעט חברות עובדות על פיתוח סוללה בהטענה מהירה, אולם מאז פרשת מכשירי הנוט 7 המתלקחים של סמסונג נוקטים בשוק משנה זהירות. פתרונות קיימים, כמו אלה של קוואלקום וסמסונג, מציעים זמן טעינה של כשעה, אבל צרכנים כיום מודעים יותר לסכנות האפשריות במקרה של תקלות בסוללה.

 

לפני כשנה דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה של רמות, חברת מסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת תל־אביב, נגד סטורדוט. בכתב התביעה של רמות, שהיתה גם המשקיעה הראשונה בחברה, נטען כי סטורדוט הפרה הסכם רישוי עם האוניברסיטה, וכי הקניין הרוחני של סטורדוט קשור לפיתוח של האוניברסיטה.

 

בית המשפט מינה שני מומחים לבחון את טענת האוניברסיטה ואת הטכנולוגיה של סטורדוט, ואלה קבעו שאין כל בסיס לטענה של רמות. בעקבות פסיקת המומחים והמלצת בית המשפט משכה רמות את תביעתה. בית המשפט הטיל על רמות את תשלום הוצאות משפט למומחים.

 

בחברה סירבו להגיב לידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x