משפט

השופט אורנשטיין חייב את אחיה של ענבל אור בתשלום של מעל 300 אלף שקל לקופת הפירוק

נשיא ביהמ"ש המחוזי נעתר לבקשת המנהל המיוחד של חברת אור סיטי איתן ארז. לטענת ארז, מדובר בחוב של אחיה חיים אור קריאף לחברה המתועד ורשום על שמו. אור קריאף התנגד וטען כי לחברה חובות כלפיו

נעמי צורף 15:4211.12.16
נשיא בית המשפט המחוזי, השופט איתן אורנשטיין, נעתר לבקשת המנהל המיוחד של חברת אור סיטי נדל"ן השייכת ליזמת הנדל"ן ענבל אור וחייב את אחיה, חיים קריאף אור, בתשלום של 324,861 שקל לקופת הפירוק. בנוסף פסק כי אחיה של יזמית הנדל"ן ישא בהוצאות שכר טרחה בסך כולל של כ-13 אלף שקל.
לטענת המנהל המיוחד של נכסיה של אור, עו"ד איתן ארז, מדובר בחוב של אחיה לחברה המתועד ורשום על שמו במסמכי הנהלת החשבונות של החברה. תיעוד חובותיו של אור לחברה, שנוצרו לכאורה מהלוואות שניתנו לו על ידי החברה, עולים ממסמכים שונים שהוצגו בפני בית המשפט ובהם: פירוט כרטיס האשראי שלו, תלושי שכר ודפי חשבון של החברה. "בקשת המנהל המיוחד המוסכמת על הכנ"ר מושתתת על מסמכים בכתב של החברה ושל המשיב עצמו המבססת את הבקשה", כתב השופט אורנשטיין בהחלטתו.
ענבל אור ענבל אור צילום: עמית שעל

 

אחיה של אור, באמצעות בא כוחו, עו"ד גיא ירושלמי, התנגד לבקשה וטען כי מדובר בכספים שלא הועברו לו בפועל ולכן אין סיבה שישיב אותם. עוד טען כי לחברה יש חובות כלפיו בין השאר בגין זכויות סוציאליות כמו פיצויי פיטורין, הפרשות לפנסיה ועמלות שיווק בסך מצטבר של כ-600 אלף שקל וביקש לקזז אותם מהסכום בו ביקש עו"ד ארז לחייבו.

 

עו"ד ארז השיב כי אין מקום לקיזוז מפני שהמשיב הוא אחיה של בעלת השליטה בחברה וכי הזכאות לעמלות לא הוכחה. עו"ד ארז הדגיש כי "החוב לחברה מתועד גם בתלושי השכר של חיים אור קריאף, בהם לא כפר".

 

דיון ראשון בבקשה נקבע לתחילת חודש נובמבר, אך עו"ד ירושלמי טען כי מרשו נמצא בארצות הברית וכי "הגעתו לדיון תסב לו נזקים קשים". בהמשך פנה חיים אור קריאף לבית המשפט במכתב בו כתב כי הוא "לא יכול לחזור לארץ בזמן הקרוב עד שאוכל להחזיר את החובות שלי ולפרנס את משפחתי בכבוד". עוד הוסיף: "אני פונה אלייך בבקשה גדולה לבדוק חלופה אחרת שאני אוכל להתמודד איתה כדי שלא אפסיד את המגיע לי שלא בצדק". בתגובה, בית המשפט הבהיר כי הוא "אינו משמש יועץ לבעלי דין" והציע לאור קריאף להסתייע בפרקליטו.

 

הדיון נדחה והתקיים בשבוע שעבר כאשר גם אליו לא התייצב חיים אור קריאף ולא הוגשו תצהירים מטעמו. לטענת בא כוחו הוא "שוהה באופן קבוע בחו"ל ואין בכוונתו לשוב לארץ בעת הקרובה".

 

השופט אורנשטיין החליט להיעתר לבקשת המנהל המיוחד במלואה ונימק כי "בהיעדר תמיכה בתצהיר בגרסה העובדתית של המשיב, נשמטת הקרקע תחת עמדתו ומשכך לפנינו גרסא אחת והיא של המנהל המיוחד". נשיא בית המשפט הוסיף כי בהיעדר גרסא עובדתית מטעמו של אור קריאף, לא ראה לנכון להידרש לטענותיו לקזז את הסכומים.

 

מבא כוחו של חיים אור, עו"ד גיא ירושלמי נמסר: "לטעמי לא התקיים דיון ענייני בטענות שהועלו על ידי חיים אור משום שלא התייצב לדיון ולכן גם הטענה של כפירה בחובות וגם טענת הקיזוז לא התבררה ולא נדונה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x