$
משפט

סוף ל"אדמה": צו פירוק קבוע לקבוצת החברות של אורן קובי

שופט ביהמ"ש המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין, מינה את עו"ד חגי אולמן למפרק הקבוצה. בנוסף, הוציא צו כינוס לנכסיו של קובי במסגרתם יעביר קובי תשלום חודשי של 2,500 שקל לקופת הכינוס

זוהר שחר לוי ונעמי צורף 15:0011.09.16

סוף לפרשת "אדמה": נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, השופט איתן אורנשטיין הוציא היום (א') צו פירוק קבוע חברת "אדמה" שהגיעה לחדלות פירעון ומינה את עו"ד חגי אולמן למפרקה. בנוסף, הוציא השופט אורנשטיין צו לכינוס נכסיו של הבעלים אורן קובי. במסגרת ההליכים קובי יעביר תשלום חודשי של 2,500 שקל לקופת הכינוס.

 

"בהחלטה במינוי המפרק הזמני הצבעתי על הטעמים שבעטיים יש ליתן צו לפירוק זמני, טעמים שכוחם יפה גם לבקשות הפירוק לגופן, ולא חל שינוי נסיבות שיש בו כדי להגיע למסקנה אחרת", אמר השופט אורנשטיין והתייחס לדברים שכתב בצו הכינוס שהוציא לפני כחודשיים.

 

אורן קובי אורן קובי צילום: מורג ביטן

 

אז, כתב כי התנהלות אדמה ובעל השליטה "מעצימה את הצורך בקבלת הבקשות וזאת נוכח העירוב בין החברות, פעילותן, עסקיהן, עובדיהן, כספן, והכל תחת ניצוחו של בעל השליטה. בכל אלה יש מסך מספק למתן צו פירוק זמני ולמינוי מפרק זמני שיחקור ויתחקה אחר שנעשה בחברות ובנכסיהן כמו גם באלה של בעל השליטה, כאשר יש למנוע בדחיפות את המשך הפעילות שנחזית כאסורה ובעייתית ולהשיב את שנלקח ככל שנלקח שלא כדין". לדבריו, קובי פעל עד עתה "תוך הסתרת נכסים והברחתם" ותוך מסירת גרסאות סותרות בתצהירים ואישור דוחות כספיים בידיעה שאינם נכונים. "בית המשפט", נכתב, "אינו יכול להותיר את המושכות בידיו של בעל השליטה הפועל כך תוך סיכון הנושים".

 

בשבוע שעבר אישר בית המשפט לממש את הדירות שבבעלות אורן קובי לטובת חוב שלו לבנק לאומי. החוב לבנק נאמד בכ-9.6 מיליון שקל ובמסגרת הליך פשיטת הרגל בעניינו ימומשו כעת באופן מיידי.

 

במסגרת ההליך ימומשו דירותיו של קובי במגדלי YOU ובאקירוב וכן שתי דירות בשכונת הכרמים בשוהם. לקובי דירה נוספת בבאר יעקב שאינה משועבדת והיא לא תימכר, כך ש"לא יהא במימוש הדירות להותיר את החייב בלא קורת גג", נכתב בהודעת לאומי לבית המשפט.

 

כונס נכסיו של קובי, עו"ד אולמן תמך במימוש הנכסים כשלדבריו הדבר ישרת את טובת כלל הנושים הבלתי מובטחים. קובי עצמו התנגד למימוש הדירות שערכם לדבריו נאמד ב-40 מיליון שקל.

 

עו"ד חיות גרינברג המייצגת את עובדי אדמה מסרה: "עם קבלת צווי הפירוק, נסללה הדרך בפני עובדי הקבוצה לפעול למיצוי זכויותיהם מהמוסד לביטוח לאומי, לרבות תשלום שכר העובדים שטרם שולם בגין חודש אפריל 2016 וכן, תשלום זכויות סוציאליות נוספות שנשללו מהם בעקבות קריסת הקבוצה".זוהר שחר לוי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x