$
תיירות

תשכחו מ-airbnb: רשת מלונות חדשה תציע חדר ב-2 דולרים ליום

סטארט-אפ לונדוני ייעזר בטכנולוגיות חדשניות כדי להקים מלונות ידידותיים לסביבה שיכללו חדרים קטנים; המלון הראשון ייפתח בהודו; צפו בתמונות

שירות כלכליסט 22:1015.08.16

סטארט-אפ טכנולוגי מלונדון צפוי לפתוח ביולי בית מלון זול במיוחד בהודו, שישכיח את airbnb, ויענה לשם "צ'וטוטל" (Chototel). המלון ימוקם בנאגות'אן ליד כביש מומבאיי-גואה, ומיועד בעיקר לפועלים העובדים באזור.

 

 

 

הדמיית המלון בהודו הדמיית המלון בהודו צילום: chototel

 

"צ'וטוטל", שם המורכב מהמילה ההינדית צ'וטו (קטן) ו"הוטל", יהיה צנוע בגודלו - יהיו בו 240 חדרים על שטח של 7 דונמים - אך הוא ייבנה בטכנולוגיה מתקדמת ויוכל לספק לעצמו חשמל בלי להיות מחובר לרשת. 

 

טכנולוגיית הבנייה החדשנית והידידותית לסביבה תקטין את טביעת הרגל הפחמנית של המלון - תוך שילוב בידוד אקלימי המקטין את צריכת האנרגיה שנדרשת לחימום או לקירור.

 

המלון יופעל על ידי קבוצות תמיכה עצמית (SHG). מדובר על קבוצות מקומיות קטנות של עד 20 חברים, רובם בעלי רקע ביזמות שחוברים יחד כדי להרוויח כסף שישמש את הצרכים המשותפים. הקבוצה המנהלת את המלון תשתמש בטכנולוגיה כדי למכור תשתיות כמו מים, חשמל וגז, כשההכנסות ישתמשו לתפעול המלון.

 

 

אתר הבנייה של המלון בהודו אתר הבנייה של המלון בהודו צילום: chototel

 

גודלו של כל חדר הוא 26 מ"ר, והוא יכלול מטבחון, שירותים ומקלחת, חדרון לשימוש כללי ובו ארון, ופינת אוכל המשמשת גם פינת עבודה. לאורחים יינתנו שירותי טלוויזיה בחינם ושירותי אינטרנט בתשלום לפי השימוש. כל חדר מתאים לאירוח 2 אנשים. התשלום ללילה יהיה 2-5 דולרים.

 

 

הדמיית חדר במלון צ'וטוטל הדמיית חדר במלון צ'וטוטל צילום: chototel

 

מייסדת ומנכ"לית החברה ריאה סילבה אמרה כי "המודל שלנו מבוסס על ממוצע של 3.5 דולר ללילה. אנו ממוצבים במקום ייחודי בין השכרה חברתית לבין מלון זול".

 

 

יזמית צ'וטוטל ריאה סילבה יזמית צ'וטוטל ריאה סילבה צילום: twitter

 

המלון צפוי להרוויח בערך 1,000 דולר לשנה, אך הרשת מתכננת לבנות עוד 100 אלף חדרים ביעדים נוספים כמו אנגליה ואיחוד האמירויות. בינתיים הצליחה סילבה לגייס 3 מיליון דולר עבור רשת המלונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x