$
פרסום ושיווק

חומר משמר גם בדנונה אפרסק של שטראוס, שלא מצוין על האריזה

שטראוס: "החומר המשמר קיים רק במוצר אחד ואנו פועלים להוציאו"

נורית קדוש 06:5811.09.13
לא רק ביוגורט פרי של תנובה יש חומרים משמרים. אמנם במסגרת בדיקות המעבדה שנערכו לבקשת "כלכליסט" גם לחלק ממוצרי יוגורטי הפרי של מחלבות שטראוס וטרה, לא נמצא חומר משמר, אולם בפנייה לשטראוס הסתבר כי יש חריג לעניין זה. במחלבה מסרו ל"כלכליסט" כי קיים חומר משמר מסוג ״סולפיט״ ביוגורט אקטיביה עם פירות יבשים וקיים חומר משמר מסוג סורבט E202 ביוגורט דנונה ביו עם אפרסק.

 

גדי לסין מנכ"ל שטראוס גדי לסין מנכ"ל שטראוס

 

על גבי אריזת גביע יוגורט אקטיביה עם פירות יבשים מצויין כי המוצר מכיל חומר משמר מסוג "סולפיט". החומר לא מופיע ברשימת הרכיבים של היוגורט, אלא תחת רשימת האלרגנים שעל גבי האריזה. בחברה הסבירו כי הנחיות משרד הבריאות אינן מחייבות ציון חומר זה, אם אינו עולה על כמות של 10 מ"ג לק"ג, כמות ממנה טוענת שטראוס כי היא אינה חורגת.

 

ביחס לדנונה ביו פרי עם אפרסק, לא קיים אזכור על גבי האריזה לקיומו של חומר משמר ברשימת הרכיבים. משטראוס נמסר ביחס לכך כי "ככלל, שטראוס אינה משתמשת בחומרים משמרים במוצרי היוגורט פרי שלה ואף נקטה שורת צעדים להוציא חומרים אלו ממוצריה בשנים האחרונות. חומרים אלו קיימים אך ורק במוצר אחד, בכמות הנמוכה משמעותית מזו הנדרשת לדיווח ובמוצר נוסף שבו היא מדווחת כחוק. גם בהם, אנו פועלים להוציא את החומר המשמר. שטראוס מקפידה על כלל הוראות הדיווח לציבור ותמשיך לנהוג כך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x