$
פרסום ושיווק

בדיקה ברשות השנייה: אי התאמה בין ההודעה על מיזוג ערוץ עשר להחלטת המועצה בדיון

הבדיקה תחקור את הפער בין תוכן הדיונים שקיימו אתמול חברי המועצה לבין הודעת היו"ר שמאלוב-ברקוביץ' לפיה "בקשת המיזוג חורגת מדרישות המחוקק". המבקר הודה: "אין קשר בין ההודעה לבין רוח הדברים בדיון"

יואב סטולר 10:1608.10.18
מבקר הפנים של הרשות השנייה עומרי וולף, הודיע כי פתח בבדיקת אי ההתאמות בין ההודעה שפרסמה אמש (א') מועצת הרשות, בראשות יוליה שמאלוב-ברקוביץ', לבין החלטתם של חברי המועצה בישיבה על המיזוג בין "רשת" לערוץ עשר. הבדיקה תחקור את הפער בין תוכן הדיונים שקיימו אתמול חברי המועצה במשך שעות ארוכות לבין זה שהובא בהודעה מטעמה של היו"ר, עם המשפט המהותי לפיו "בקשת המיזוג אינה עומדת בדרישה לעודד תחרות בשידורים ו... חורגת מדרישות המחוקק".

 

וולף קיים במהלך הלילה שיחת ועידה עם הפרשן הכלכלי של חדשות 10, מתן חודורוב, בנוכחות חברות המועצה דליה זליקוביץ' וד"ר מיכל שפירא, ובה הבהיר ואישר כי נפל פגם בהודעה שפרסמה המועצה לסיכום הדיון בבקשת המיזוג.

 

בשיחה הסתייג וולף מההודעה לעיתונות שהפיצה דוברת הרשות השנייה, בראשות יוליה שמאלוב ברקוביץ, ובה נטען כי חבריה קבעו לכאורה שיש בבקשת המיזוג כדי לחרוג מהחוק.

 

עובדי ערוץ עשר בישיבת מועצת הרשות השנייה עובדי ערוץ עשר בישיבת מועצת הרשות השנייה צילום: ארגון העיתונאים

 

בשיחה אמר עומרי וולף: "בטענה הזו, שאין קשר בין ההודעה לבין רוח הדברים בדיון, הוא (מתן חודורוב, י"ס) צודק. אנחנו בתהליך של בירור כדי להבין על סמך מה ההודעה נכתבה, כי היא אינה משקפת את רוח הדברים – לא בישיבה אתכם (העובדים), ולא בישיבה שהמשכנו אחר כך בלעדיכם. לא זו הייתה רוח הדברים, לכן יצאה הודעה רשמית – והיא המחייבת. אנחנו בודקים מי הפיץ את ההודעה".

 

מתן חודורוב: "מי שהפיצה את ההודעה היא דוברת הרשות השנייה. זו נראית ממש כמו החלטה (בכפוף לשימוע) לפסול את הסכם המיזוג – שמשמעותה היא סגירת הערוץ... מי שנתן את הכותרת הזו רצה שזה הנרטיב שיהדהד, באופן שונה מכפי שחברי המועצה ביקשו לנסח את דבריהם. אם לא משנה מה החברים מחליטים - המועצה מוציאה כותרות שלא תואמות את ההחלטה, זה כבר לא כל כך משנה מה היא מחליטה".

 

עומרי וולף: "אני לא יודע אם ההודעה היא טעות או לא טעות, אני לא יודע אם היא נכתבה בכוונה או לא בכוונה, ולכן אני לא מתייחס למסקנות בגין ההודעה – זה דבר שנמצא כרגע בבדיקה ואין לי מסקנות כרגע. כל דבר אחר, חוץ מהחלטת המועצה, עלול לעוות את המציאות".

 

בשיחה ביקש חודורוב מוולף לפרסם בשם הרשות השנייה תיקון והכחשה רשמיים להודעה שהופצה, כדי למזער את נזקי העובדים בחדשות עשר, ונענה שאפשרות כזו תישקל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x