$
פרסום ושיווק

הרשות השנייה דוחה את ההחלטה על מיזוג בין ערוץ 10 ורשת: "נחליט רק לאחר שימוע ציבורי"

בהחלטה שפירסמה הרשות הערב היא טוענת כי היא משהה את החלטתה על המיזוג מכיוון שאין בידיה את "מלוא העובדות והכלים המשפטיים" להכריע בבקשה. המשמעות: ההחלטה בעניין המיזוג נדחית למועד לא ידוע - מה שעלול להוביל לסגירתו של ערוץ 10

יואב סטולר 22:5207.10.18

מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו החליטה לדחות את ההחלטה בעניין המיזוג בין ערוץ 10 ורשת - זאת עד לאחר שייערך שימוע ציבורי בעניין.

 

 

לקריאת הנוסח המלא של ההחלטה לחצו כאן .

 

 

 

החלטת מועצת הרשות התקבלה לאחר יום ארוך, שבמהלכו לאורך יותר מעשר שעות, קיימו חברי המועצה בראשות יוליה שמאלוב-ברקוביץ' דיונים בשאלת המיזוג. באופן שעלול להיות קריטי לעתידו של ערוץ עשר - שעומד גם כך על כרעי תרנגולת - החליטה המועצה שלא לקיים הצבעה ולדחות את ההכרעה בסוגיית המיזוג למועד בלתי נודע. הליך השימוע עצמו צפוי לארוך, לפחות שבועות ארוכים.

 

יו"ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ' יו"ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ' צילום: יובל חן

 

עד למתי נדחתה ההכרעה? על פי נוסח ההחלטה, עד שתונח בפניה "תשתית עובדתית מלאה" שתכלול את "כל המסמכים שהגישו ערוץ 10 ורשת לממונה על ההגבלים העסקיים" וכן "בדיקה של הנתונים הכלכליים והעסקיים ושל שאלת קיומו של קונה לאפיק השידור (ערוץ 10 - ש"כ).

 

כזכור, לפני כחודשיים אישרה רשות ההגבלים את המיזוג בין ערוץ 10 ורשת בחסות תנאים מגבילים שקבעה יו"ר הרשות, עו"ד מיכל הלפרין. האור הירוק שנתנה הלפרין ניתן על רקע ההסכמה עם הצהרתם של בעלי הערוץ ומנהליו כי אם לא ימוזג עם רשת – ערוץ 10 יסגור את שעריו. על כן הדחייה המשמעותית שמגיעה עכשיו מצידה של הרשות השנייה המהווה את התחנה המהותית האחרונה לצליחת ההליך עלולה להסב נזק כבד לעתידו.

 

מועצת הרשות השניה מסרה הערב כי "בקשת המיזוג אינה עומדת בדרישה לעודד תחרות בשידורים, לשקוד על פלורליזם בשוק הרעיונות והדעות הטלוויזיוני, להבטיח את מגוון החדשות בטלוויזיה המסחרי ולשמור על שוק איתן ובריא של הפקות מקומיות.

 

בהחלטה שיצאה בתום דיון מרתוני קבעה הרשות: ההחלטה "חורגת מדרישת המחוקק כי הרשות תעודד את התחרות בשידורים, תשקוד על פלורליזם בשוק הרעיונות והדעות הטלוויזיוני, תבטיח את מגוון החדשות בטלוויזיה המסחרית, תמנע חיבור של קבע בין מעט צמתי השליטה החולשים על זרימתו של מידע חדשותי לציבור הרחב בישראל ותשמור על שוק בריא ואיתן של הפקות מקומיות ועיתונאות חדשותית".

 

כמו כן המועצה ביקשה מהממונה על ההגבלים העסקיים את הנתונים, שעל פיהם הוחלט כי לא קיים בשוק קונה חלופי אשר יקנה את הערוץ או את חברת החדשות.

 

במסגרת ההחלטה מבקשת מועצת הרשות לערוך שימוע פומבי לערוץ 10 ורשת טרם תחליט על המיזוג ביניהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x