• תפריט
פרסום ושיווק

ערוץ 20 לבג"ץ: "לבטל הקנס בסך 100 אלף שקל שהטילה מועצת הכבלים והלוויין"

ערוץ 20 טוען כי למועצה אין מדיניות סדורה לייצוג זרמים בערוץ ייעודיים. הקנס הוטל לאחר שהתנועה הרפורמית והתנועה הקונסרבטיבית, התלוננו שהן לא מקבלות ייצוג הולם בערוץ 20 (ערוץ המורשת)

אביב גוטר 11:5214.09.17
ערוץ 20 הגיש עתירה לבג"ץ בדרישה לבטל את הקנס שהטילה עליו מועצת הכבלים והלוויין בסך של כ-100 אלף שקל בטענה כי למועצה אין מדיניות סדורה לייצוג זרמים בערוצים הייעודיים. העתירה הוגשה נגד מועצת הכבלים והלוויין, משרד התקשורת, התנועה ליהדות מתקדמת בישראל (התנועה הרפורמית) והתנועה המסורתית (התנועה הקונסרבטיבית), לאחר שהשתיים האחרונות התלוננו בפני מועצת הכבלים והלוויין שהן לא מקבלות ייצוג הולם בערוץ 20 (ערוץ המורשת).

 

בערוץ 20 טוענים כי החלטת המועצה הייתה חפוזה ונמהרת משום שחברי המועצה היו נתונים למכבש לחצים שהפעילו הרפורמים והקונסרבטיבים בעקבות עתירה שהוגשה נגד המועצה (ונגד ערוץ 20) ביולי האחרון. "לחצים אלה גרמו למועצת הכבלים והלוויין להיחפז ולקבל החלטות שונות לגבי אופי שידורי העותרת, שהאחרונה בהן - עוד טרם דיון או מענה לעתירה – החלטה להטיל על העותרת את העיצום כספי ואת חובת הדיווח החודשי, שלא כדין", נכתב בעתירה.

 

ד״ר יפעת בן חי שגב יו״ר מועצת הכבלים והלווין ד״ר יפעת בן חי שגב יו״ר מועצת הכבלים והלווין צילום: נמרוד גליקמן

 

בערוץ 20 טוענים בנוסף כי המועצה נכנעה ללחצים "והגיבה בבהלה, מבלי להביא כלל בחשבון שורה של שיקולים מהותיים, בהם העובדה כי ביהדות ישנם אינסוף זרמים ופלגים ולא ניתן לקיים ערוץ טלוויזיה במתכונת של 'תיבת נוח' אשר בו יש ייצוג שווה לכל זרם ופלג ביהדות", העובדה כי מדובר בעמותות המייצגות זרם זניח ביהדות 'אשר מונה פחות משברי אחוזים, אם כי צעקני ופעלתני מעבר לחלקו באוכלוסיה' וכן בשל העובדה כי העמותות הנ"ל הן עותרות סדרתיות אשר הגישו מאז שנת 2011 לא פחות מאשר 240 עתירות לבג"ץ רובן ככולן של העתירות נדחו".

 

עו"ד יוסי עבאדי ממשרד מיתר, המייצג את ערוץ 20 בעתירה, מסר: "צר לי שהמועצה אינה רואה מתפקידה ליצור את התנאים לשגשוגם של הערוצים הייעודיים שהיא העניקה להם רשיונות, ותחת זאת היא עסוקה בנסיונות לרצות קבוצות לחץ שונות, ובהשתת רגולציה מכבידה, שאין דומה לה בעולם, על ערוץ תקשורת פרטי הנאבק על קיומו בשוק תחרותי. המדינה אמנם מצהירה על דה-רגולציה אבל עושה ההיפך: מתערבת בשיקול הדעת של הערוץ באשר לתוכן השידורים ומנציחה פיקוח מכביד ששייך לעידן אחר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x