שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

ה-VR והסמארטפון המשובח לא עזרו: HTC שוב רושמת הפסדים

החברה הטייוואנית אולי השיקה סמארטפון מתקדם במיוחד שזכה לביקורות משבחות, אך לא הוא ולא אחיזתה בשוק במציאות המדומה הצליחו להציל את השורה התחתונה שלה. היא סיימה את הרבעון עם הפסד של 72 מיליון דולר

ויקי אוסלנדר 12:3715.08.17
חברת הטכנולוגיה הטייוואנית HTC דיווחה על הפסד של כ-72 מיליון דולר (2.2 מיליארד דולר טיוואני) ברבעון השני של 2017, שיפור קל לעומת ההפסד שרשמה החברה ברבעון הראשון של השנה (2.4 מיליארד דולר טייוואני). עם זאת מדובר על הרבעון התשיעי ברציפות שבה החברה מדווחת על הפסד.

 

 

HTC מחזיקה באחד ממוצרי המציאות המדומה הפופולריים ביותר בשוק היום – קסדת ה-Vive. המערכת מצליחה מהותית יותר מקסדת הריפט של אוקולוס מבית פיסבוק, אף שמספקת חוויה דומה ועד לא מזמן גם במחיר דומה מאוד. פיתוח הקסדה נועד לסייע בפיתוח מקורות צמיחה חדשים לחברה המדשדשת, דרך תעשיית החומרה לגיימינג שנמצאת בצמיחה מתמדת.

 

 

HTC U11 HTC U11 צילום: אתר HTC

 

 

במאי האחרון חשפה HTC את סמארטפון הדגל האחרון שלה, ה-U11. הוא זכה לביקורות חיוביות מאוד, בין היתר בשל חדשנותו: יש לו מסגרת מסך בעלת ממשק מגע, מה שמאפשר לו לזהות כשלוחצים עליו ולהפעיל קיצורי דרך ליישומים שונים. ואולם, גם ה-U11 לא הצליח להציל את השורה התחתונה של HTC.

 

 

הכנסות החברה הסתכמו ב-513 מיליון דולר, עלייה של 11% לעומת הרבעון הראשון של 2017. HTC מייחסת את הצמיחה למכירות טובות של ה-U11. ואולם, HTC ממשיכה לדמם כסף ועדיין לא הצליחה לייעל את פעולתה, על אף שהנושא נמצא בראש מעייני ההנהלה בשנה האחרונה. השיפור בהפסד מגיע בעיקר הודות לירידה בהוצאות ל-155 מיליון דולר הרבעון לעומת 211 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2016 - וחסכון של 6.5% בהוצאות לעומת הרבעון הראשון של 2017.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x