$
רכב

מובילאיי תקים באשדוד מעבדה בינלאומית לפיתוח תחבורה חכמה

לפי הודעת החברה, המעבדה שתוקם בשיתוף העירייה תתמקד בפיתוח תחבורה עתידנית. הנתונים שייאספו יישמרו במערכת מידע פתוחה שתעמוד לרשות משרדי ממשלה, חברות טכנולוגיה ומומחי אקדמיה

תומר הדר 20:4020.05.17

מובילאיי - חברת ההייטק הישראלית שחתמה השנה על עסקה למכירתה לאינטל תמורת 15.3 מיליארד דולר - תקים מעבדה לפיתוח תחבורה חכמה באשדוד, כך מודיעה החברה. המעבדה תוקם בשיתוף עם עיריית אשדוד, ותהווה מרכז פיתוח לתחבורה עתידנית ותייצר מערכת מידע פתוחה עבור סטארט-אפים, חברות טכנולוגיה, משרדי ממשלה וגופי אקדמיה.

 

מובילאיי עצמה שוכנת בהר חוצבים בירושלים. שיתוף הפעולה בין מובילאיי, עיריית אשדוד ו-MIT יוכרז השבוע. המעבדה תאסוף נתונים ממספר מקורות, ותייצר Data Base Open חדשני. הנתונים, שיישמרו במערכת מידע פתוחה שתעמוד לרשות משרדי ממשלה, חברות טכנולוגיה ומומחי אקדמיה, ישפרו את שירותי התחבורה הניתנים לאזרחים, כמו גם את תשתיות הרכב הפרטי.

המכונית האוטונומית שאינטל מפתחת עם מובילאיי המכונית האוטונומית שאינטל מפתחת עם מובילאיי צילומים: Intel Corporation

 

לדברי ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי: "ישראל נמצאת בתנופת פיתוח תשתיות חסרת תקדים. מדובר על הזדמנות חסרת תקדים - לא רק שחיי היום-יום של הישראלים יהפכו נוחים ונעימים יותר, גם נציב את ישראל ועריה בחוד החנית של התחבורה החכמה העולמית. בשביל להשיג מטרה זו, עלינו לשתף פעולה עם חברות כגון מובילאיי. כך נפתור לא רק את בעיות היום, אלא נציג פתרונות גם לצרכים התחבורתיים של המחר".

 

לדברי אלעד צרפתי, משנה למנכ"ל מובילאיי: "הטמעת הטכנולוגיה תסייע לראש עיריית אשדוד להגשים את חזונו וחזוננו להפחית למינימום האפשרי את מספר הנפגעים בתאונות דרכים. האפשרות לבחון את האזור הבעייתי בעיר ברזולוציה גבוהה, מאפשרת למצוא פתרון תשתיתי קל, כגון הזזת שבילי אופניים שימנעו אירועים מסכני חיים. הנתונים שמובילאיי מספקת יוצרים סביבה בטוחה יותר בערים, ואנו גאים שעיריית אשדוד בחרה בטכנולוגיה שלנו. השקת הטכנולוגיה בעיר תמקם את אשדוד כחלוצה ארצית באימוץ טכנולוגיה מתקדמת למניעת תאונות דרכים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x