$
פרסום ושיווק

ערוצי 10 ו-2 בדרך לשידור HD

יו"ר הרשות השנייה החליטה לקדם את מעבר שידורי הערוצים המסחריים 2 ו-10 לשידור איכותי יותר במהלך 2017. כיום הערוצים משודרים בטכנולוגייה המיושנת SD דרך HOT, yes ועידן פלוס

אלירן מלכי 16:4016.11.16

יו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, אוה מדז'יבוז', החליטה לקדם את שידורי הערוצים המסחריים 2 ו-10 למתכונת שידור איכותי יותר – HD. כיום, הערוצים משודרים בטכנולוגייה המיושנת SD דרך HOT, yes ומערך ההפצה של הרשות השנייה עידן פלוס.

 

המעבר לשידורי HD יעשה במהלך שנת 2017 עם עזיבת הערוצים המסחריים את האפיקים שלהם (10,22) ומעבר לאפיקים החדשים.

 

ניר שוויקי, המנכ"ל בפועל של הרשות השנייה, פנה אתמול ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין יפעת בן חי שגב, והודיע לה כי הרשות בוחנת מעבר שידור הערוצים המסחריים לטכנולוגיית HD. "מחוות דעתו של המהנדס הראשי של הרשות השנייה עולה כי במצב הקיים נדרש לעבור לשידור התכנים בפורמט HDTV", כתב שויקי לבן חי שגב והוסיף: "אנו סבורים כי הפצת הערוצים המסחריים בטכנולוגיית HD על ידי חברות הכבלים והלוויין (או הפצה בשתי טכנולוגיות HD ו-SD כאשר הטכנולוגיה מותאמת לציוד הקצה של הלקוח) נכללת במסגרת חובת ההפצה (Must carry) של הערוצים המסחריים על ידי חברות הכבלים והלוויין הקבועה בהוראות חוק התקשורת וברישיונות הרלוונטים". 

ניר שוויקי, מנכ"ל בפועל של הרשות השנייה ניר שוויקי, מנכ"ל בפועל של הרשות השנייה צילום: יח"צ הרשות השנייה, ענבל מרמרי

 

בערוצים המסחריים טוענים כי כבר שנים כל התוכניות שלהם מצולמות במתכונת HD וכי דורשים את זה כבר זמן רב, ומבחינתם ניתן לשדר כבר ממחר במתכונת HD. בנוסף, בערוצים המסחריים נעשו במהלך החודשים האחרונים מספר פניות לרשות השנייה על מנת להעביר את השידורים במתכונת HD ונענו כי הנושא בבדיקה.

 

מהרשות השנייה נמסר: "ועדת הטלוויזיה קיבלה החלטה לפיה יש לפעול לקדם בכל הזירות הנחוצות למעבר מהיר של ערוצי הברודקאסט לשידורי HD. הועדה רואה חשיבות רבה בכך שצופי ערוצי הברודקאסט יקבלו שידור איכותי, על פי הסטנדרטים המקובלים היום בעולם. הדברים אמורים הן בקליטת הערוצים 2 ו 10 באמצעות המשדרים הרב ערוציים בכבלים והלווין והן בקליטת השידורים בטכנלוגית HD באמצעות הממיר של עידן פלוס. השאיפה היא כי כבר עם המעבר של קשת ורשת לרישיונות בנובמבר 2017 יבוצע המעבר לשידורי HD״.

 

מyes נמסר: ״ברגע שערוצי הברודקסט יעשו את הצעד המתבקש ויעברו גם כן לשידורים באיכות HD, אנו כפלטפורמה המעבירה את שידוריהם נדאג כמובן להעבירם באופן מיידי באיכות זו, כמו כל ערוצי הבית של yes וכפי שמועבר כבר עתה ערוץ 1״.

 

ממועצת הכבלים והלוויין, HOT טרם התקבלה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x