$
פרסום ושיווק

לקוחות גרופון טוענים: 120 רכשו את הדיל ליוון ב-10 שקלים, רק 10 זכו

אחת הרוכשות: "רק כשגרופון העלתה ברכות לזוכים בדיל וציינה את שמם, הבנתי שיש בעיה ושלמרות שביצעתי את העסקה והשובר מופיע בחשבון שלי, אני לא רשומה אצלם". החברה: "הוצעו חופשות בודדות ליוון תוך שהמלאי מצוין מראש ובאופן בולט"

נורית קדוש 19:2901.06.16

מה שהחל כמהלך שיווקי לשיתוף לקוחותיה בחגיגות לציון מכירת 10 מיליון שוברים, הסתיים באיום בתביעה ייצוגית של כ-120 לקוחות מאוכזבים של גרופון.

 

השבוע חוגגת גרופון את מכירת הקופון ה-10 מיליון שלה במסגרת מהלך שיווקי למכירת שוברים אטרקטיביים במחיר סמלי של 10 שקל. בין השוברים שהציעה החברה התנסות בחדר הכושר הולמס פלייס, מסעדות ועוד. הדיל האטרקטיבי ביותר התבסס על חופשה זוגית לרודוס, כולל טיסות, העברות ולינה ב- 10 שקלים בלבד.

 

אחת הרוכשות, סימה אורלב, אומרת כי בכל יום ניתן היה לרכוש רק שובר אחד לנסיעה לרודוס, אולם היום נפתחה אפשרות ל-10 זוכים. אלא שבפועל, 120 לקוחות הצליחו לרכוש את הדיל ולשלם עבורו. "רק כשגרופון העלתה ברכות לזוכים בדיל וציינה את שמם, הבנתי שיש בעיה ושלמרות שביצעתי את העסקה והשובר מופיע בחשבון שלי, אני לא רשומה אצלם. כשפניתי נאמר לי שהיתה תקלה".

 

אורלב טוענת כי מאוכזבים נוספים הקימו קבוצה המאיימת לתבוע את גרופון. "הם יודעים שהיתה להם תקלה ונאחזים ב'אותיות הקטנת' של הדיל ולפיהן, רק אחרי שהלקוח מקבל אישור מהחברה, סימן שהוא זכה". הם הציעו לנו פיצוי של 100 שקל, אולם אנחנו לא מתכוונים לוותר".

 

  צילום: בלומברג

 

בגרופון מציגים את העסקה לפי שווי של 3,381 שקל ומכירתה ב-10 שקלים משקפת מימון של החברה בסך 3,371 שקל לזוכה. אם אכן תיאלץ החברה לאפשר לכל 120 הרוכשים לממש את העסקה, מדובר יהיה בהוצאה בלתי צפויה של כ-360 אלף שקל.

 

מאתר גרופון נמסר: "לרגל חגיגות השובר ה-10 מיליון בגרופון, הוצע לגולשי האתר מלאי של עשרות אלפי שוברים אטרקטיביים במחיר של 10 שקלים. בין העסקאות הוצעו גם חופשות בודדות ליוון תוך שהמלאי מצוין מראש ובאופן בולט בכוונה. על פי תנאי העסקה שצויינו בברור בעת הרכישה תחת המילים 'לתשומת ליבכם - אישור רכישה וקבלת שובר אינם מהווים אישור רכישה סופי, אלא בחלוף 72 שעות מקבלתם, וככל שלא התקבלה הודעה אחרת מטעם גרופון'. עשרת הרוכשים הראשונים קיבלו על כך הודעה אישית ושמותיהם פורסמו בעמוד הפייסבוק. למען הסר ספק, כ-100 הגולשים הנוספים שלא קיבלו פניה אישית מנציג גרופון, לא יחוייבו בגין רכישה ולפנים משורת הדין וכמחווה שירותית, יקבלו 100 שקל 'כסף גרופון'".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x