שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

פיליפ מוריס מייקרת שוב את מחיר הסיגריות: מחיר חפיסת מרלבורו ו-LM יעלה בשקל

עשרה חודשים לאחר ההתייקרות הקודמת ספקית הסיגריות המובילה בעולם מודיעה על העלאה נוספת וגוררת תגובות זועמות מצד הקמעונאים: "הם לא רואים אף אחד ולא אכפת להם מכלום"

אורנה יפת 11:3301.05.16
פיליפ מוריס, ספקית הסיגריות המובילה, הודיעה לקמעונאים על התייקרות מחירי הסיגריות שהיא משווקת ב-1 שקל לחפיסה, זאת פחות משנה מאז ההתייקרות האחרונה. בנוסף, הטבק לגלגול התייקר ב-2 שקלים לחפיסה.

 

בפיליפ מוריס מייחסים את ההתייקרות ב"עלייה בתשומות הייצור". יחד עם זאת, הקמעונאים טוענים כי אין מקום להתייקרות לאור העובדה כי הדולר במגמת ירידה.

 

לדברי הקמעונאים פיליפ מוריס מהווה כ-60%, וכך ההתייקרות שלה משפיעה על מרבית הצרככנים המעשנים. לדבריהם, ברוב המקרים המתחרות של פיליפ מוריס, גלוברנדס ודובק, מצטרפות למגמה ומעלות מחירים מיד אחריה. "הם לא רואים אף אחד ולא אכפת להם מכלום", טען קמעונאי לאחר הודעת החברה. 

 

קמעונאי בכיר אחר אמר, "הם יושבים מולנו ולנו ואומרים לנו שזה לא קורנפלקס שהצרכן לא יקנה אם אני לא אמכור לו. אם אני לא אמכור הצרכן ילך לקנות במקום אחר. הוא אומר לי 'אתה לא עושה לי טובה שאתה קונה ממני. אני עושה לך טובה שאני מוכר לך בכלל'. גם המרווחים שהם נותנים לקמעונאים, זה כאילו אנחנו עובדים בשבילם".

 

המחיר המומלץ לצרכן של חפיסת מרלבורו התייקר מ-32 ל-33 שקל, חפיסת פרלמנט התייקרה מ-35 שקל ל-36 שקל, LM התייקרה מ-29 שקל ל-30 שקל, חפיסת נקסט מ-26 שקל ל-27 שקל, וסיגריות צ'סטרפילד שנמכרו ב-29 התייקרו ל-30 שקל לחפיסה.

חפיסת מרלבורו. מחיר החפיסה יכלה 36 שקל, במקום 35 שקל כיום. הקמעונאים זועמים על פיליפ מוריס: "הם לא רואים אף אחד ולא אכפת להם מכלום" חפיסת מרלבורו. מחיר החפיסה יכלה 36 שקל, במקום 35 שקל כיום. הקמעונאים זועמים על פיליפ מוריס: "הם לא רואים אף אחד ולא אכפת להם מכלום" צילום: בלומברג

 

כאמור, גם מחירו של הטבק לגלגול התייקר. המחיר החדש של טבק מסוג מרלבורו שמשקל 30 גרם עומד על 42 שקל במקום 40 שקל. טבק של LM, אף הוא במשקל 30 גרם, התייקר מ-37 שקל ל-39 שקל וטבק של המותג נקסט, במשקל 40 גרם, התייקר מ-40 שקל ל-42 שקל.

 

ההתייקרות הקודמת של הסיגריות מתוצרת פיליפ מוריס הייתה לפני עשרה חודשים בלבד, אז העלתה החברה את מחירי הסיגריות בשקל אחד, למעט חפיסת פרלמנט שהתייקרה ב-2 שקלים. באותה העת העלתה גם חברת דובק את הסיגריות מתוצרתה בשיעור דומה. ההתייקרות הקודמת של פיליפ מוריס וגלוברנדס הייתה בשנת 2014, אז ייקרה פיליפ מוריס את מותגי הסיגריות מתוצרתה, וגלוברנדס הגיבה והעלתה מחירים אחריה.

 

בתוך כך, דובק הודיעה שלא תעלה את מחירי הסיגריות והטבק לגלגול.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x